Хокей з м'ячем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Хокей з м'ячем (також гокей з м'ячем , бенді, російський хокей) — спортивна командна зимова гра, яка проходить на льодовому полі за участі двох команд. В Україні офіційно використовується термін «хокей з м'ячем», хоча у світі більше вживаним є назва «бенді».

Гравці бенді
Розмітка поля для гри в хокей з м'ячем

Країни, де ігри в хокей з м'ячем мають організований та регулярний характер, мають відповідні федерації або асоціації, які входять до Федерації міжнародного бенді (Federation of International Bandy). Бенді був представлений на Зимових Олімпійських іграх 1952 в Осло як показова олімпійська дисципліна. Як вид спорту бенді визнаний Міжнародним олімпійським комітетом, однак офіційно у Олімпійську програму на зимові ігри досі не включений. Одна з причин — мала кількість країн, де розвинений цей вид спорту.

Правила гри[ред.ред. код]

Хокей з м'ячем увібрав у себе елементи футболу та хокею з шайбою. Розмір льодового майданчика у бенді ідентичний футбольному полю. Гра ведеться не шайбою, а м'ячиком. Кожна команда складається з десяти польових гравців та одного воротаря. Всі гравці задля пересування полем використовують ковзани. Польові гравці мають забити м'яч у ворота іншої команди, притому не дозволити польовим гравцям команди-суперника зробити те саме. Всі гравці (окрім воротарів, які захищають брамку) користуються ковіньками.

Покарання за порушення правил — видалення гравця. Сигналом до видалення, виступає пред'явлення гравцеві карток різного кольору. Біла картка позначає видалення на 5 хвилин, синя картка — видалення на 10 хвилин. Заміни не обмежуються, і по ходу гри може братися тайм-аут. У хокеї з м'ячем виконуються кутові удари. При призначенні кутового удару, заміна гравців заборонена. Пенальті для хокею з м'ячем називається штрафним ударом і б'ється з 12 метрової позначки.

При встановленні нічиї, за підсумками основного часу, суддя може призначити додаткові тайми (2 тайми по 15 хвилин). Гра в додаткових таймах ведеться до першого пропущеного м'яча.

Тривалість гри обмежена часом (2 тайми по 45 хвилин; при занизький температурі за рішенням арбітра — 3 тайми по 30 хвилин). Переможцем є команда, якій за час гри вдалося забити в ворота суперника більше м'ячів (голів).

Історія[ред.ред. код]

Предтечею сучасного хокею з шайбою можна вважати ігри з м'ячем і ключками на льоду Голландії ще в 16 ст. Потім подібні ігри поширилися в Англії і Скандинавії, де вони перетворилися в 19 ст. в хокей з м'ячем на льоду — бенді. Оскільки людська цивілізація зародилася в регіонах з досить спекотним кліматом, всі давні ігри з м'ячем та ключкою проводилися не на льоду а на траві. Давньогрецькі записи і зображення підтверджують, що приблизно за часів марафонської битви гра з м'ячиком і ключками була популярна в Елладі. Римські літописі містять численні описи знаменитої гри паганіки, в якій дві команди гравців загнутими палицями ганяли маленький шкіряний м'ячик, набитий волосом. Дослідники припускають, що ця гра була запозичена римлянами у древніх греків. Природно, що чітких правил цієї гри не існувало, по цій причини по всій гігантської Римської імперії, було безліч варіацій паганіки.


Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Спорт Це незавершена стаття про спорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.