Холодильник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
інтер'єр сучасного побутового холодильника для зберігання продуктів харчування

Холоди́льник — електричний пристрій, що підтримує низьку температуру в теплоізольованій камері, зазвичай застосовується для зберігання їжі.

Морозильник - окремий прилад або складова частина холодильника, призначений для заморожування та зберігання продуктів харчування. Температура в морозильнику становить зазвичай -18 ° C. Останнім часом найбільшого поширення набули двокамерні холодильники, що включають в себе обидва компоненти. Перші двокамерні холодильники були випущені фірмою «Дженерал Електрик».

Принцип роботи[ред.ред. код]

Робота холодильника заснована на використанні теплового насосу, який переносить тепло з робочої камери холодильника назовні, де воно розсіюється в зовнішнє середовище.

Побутові та промислові агрегати[ред.ред. код]

Побутовий холодильник є майже в кожній родині. Холодильник є одним із найнеобхідніших предметів на кухні. Тому до вибору холодильника слід підійти дуже ретельно. Для початку потрібно визначитись з габаритами і об'ємом. [1]

Існують також промислові холодильники, обсяг робочої камери яких може досягати десятків і сотень кубометрів, і використовуються, наприклад, на підприємствах громадського харчування, м'ясокомбінатах, промислових виробництвах.

Типи побутових приладів[ред.ред. код]

За типами холодильники можна розділити на 4 групи.

  • Однодверні холодильники - висотою від 60 до 185 см, ширина та глибина, як правило, 60 см. Всередині такого холодильника може знаходитись невеликий морозильний відсік. Такі моделі переважно купляють для офісу або готелю.
  • Дводверні холодильники бувають з нижньою або верхньою морозильною камерою. Їх висота від 140 до 200 см, ширина 50-60 см, глибина 60-70 см. Такі холодильники можуть вмістити велику кількість продуктів і залежно від об'єму підходять сім'ям, які складаються з 2-4 чоловік.
  • Також бувають холодильники Side-by-Side, в яких холодильний і морозильний відділи розміщені поруч, вони дуже схожі на шафу. Їх висота зазвичай 170-185 см, ширина 85-120 см, глибина 55-70 см. Такі холодильники більше підходять для заміського будинку або кухні-студії, в звичайній кухні їм навряд чи знайдеться місце.
  • Остання група - винні шафи. Їх висота 70-200 см, ширина і глибина 50-80 см. Спеціально для поціновувачів вина такі холодильники забезпечують ідеальні умови для його зберігання.

Існує поділ холодильників за місцем знаходження морозильної камери – верхньої чи нижньої. Також бувають агрегати без неї.

Ще один вид поділу – за типом компресора. Такий поділ спровокований виходом на ринок моделей з інноваційними інверторними компресорами, які краще підтримують температуру та економлять електроенергію. Найпопулярніший виробник холодильників, компанія Samsung Electronics, випустила на ринок нову лінійку Samsung 3050, обладнану саме інверторними компресорами[2]. Такі холодильники значно підвищують якість та комфорт повсякденного життя користувачів. Їх інверторні компресори реагують на теплу погоду, гарячу їжу чи відкриті дверцята холодильника, швидше охолоджуючи повітря всередині[3]. Надійність інверторного компресора в цій лінійці підтверджена – компанія надає 10-річну гарантію на його безперебійну роботу.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Тривалу роботу холодильника забезпечить дотримання вимог інструкції холодильника інструкція холодильника
  2. Союзник здорової та свіжої їжі
  3. Холодильники з цифровим інвертором

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]