Холодне літо п'ятдесят третього…

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Холодне літо п'ятдесят третього… M:
рос. Холодное лето пятьдесят третьго…
Жанр Кримінальна драма
Режисер Олександр Прошкін
Сценарист Едгар Дубровський,
У головних
ролях
Валерій Прийомихов
Папанов Анатолій Дмитрович
Віктор Степанов
Ніна Усатова
Оператор Борис Брожовський
Композитор Володимир Мартинов
Кінокомпанія Творче об'єднання Жанр
Тривалість 97 хв.
Мова російська
Країна СРСР
Рік 1987
Кошторис 97 млн руб
IMDb ID 0095441

«Холодне літо п'ятдесят третього…» (рос. «Холодное лето пятьдесят третьего») — російський радянський художній фільм 1987 року про декілька трагічних днів 1953 року в провінційному поселенні кримінальних в'язнів, амністія яких закінчилася новими злочинами.

Картина удостоєна ряду кінопремій, зокрема: Всесоюзний кінофестиваль (1988) — Премія журі; Премія «Ніка» (1989) за 1988 рік у номінації за «Найкращий ігровий фільм» і Валерію Прийомихову — у номінації «Найкраща чоловіча роль»[1]; Державна премія СРСР (1989) — режисеру Олександру Прошкіну, акторам Анатолію Папанову, Валерію Прийомихову, художнику-постановнику Валерію Філіппову[2].

Назва[ред. | ред. код]

Літо 1953 року не відрізнялось погодними феноменами. Але його зробили холодним кримінальні в'язні, амністія яких закінчилася новими злочинами на волі. Назва кінострічки мала метафоричний характер. Фільм — драматична розповідь про репресії комуністичного уряду проти власного народу в СРСР та важке повернення до реального життя в'язнів концтаборів (з малими людськими якостями) після першої післясталінської зміни в комуністичному уряді.

Знімальна група[ред. | ред. код]

Акторський склад[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]