Холодний собака

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Холодний собака (нім. Kalter Hund, англ. Hedgehog slice) — відома в Німеччині, Італії, деяких інших країнах солодка випічка з печива і шоколадного крему. Назва «холодний собака», за деякими версіями, походить від назви в німецькій мові рудничних вагонеток Hunt, співзвучного слову Hund — «собака», так як для приготування страви не потрібне випікання чи інша термічна обробка (тобто воно є «холодним»), і в готовому вигляді за формою нагадує мініатюрну версію вагонетки.

Крім німецького «Kalter Hund», існує багато альтернативних назв цієї страви — серед інших, «лукулл» (Lukullus, від імені римського гурмана-полководця Луція Ліцинія Лукулла), «холодна морда» (нім. Kalte Schnauze), «чорний Петер» (нім. Schwarzer Peter) та ін. В англійській мові в назві пригадується їжак (англ. Hedgehog slice).

Для приготування випічки використовується какао-маса, яку отримують за допомогою розтоплення та змішування дрібних шматочків шоколаду і вершкового або кокосового масла із додаванням цукрової пудри, подрібненого мигдалю та шоколадної стружки, а також цілі шматки здобного печива, які викладають у форму для виготовлення кексів в декілька шарів, змазуючи кожен шар какао-масою. Потім цю форму з її вмістом кілька годин охолоджують в холодильнику. В процесі охолодження печиво розм'якшує наче бісквіт, в результаті чого готова холодна собака нагадує шоколадний торт.

Див. також[ред. | ред. код]