Хомобіотичний обіг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Хомобіологічний обіг, Гомобіотичний обіг — нова філософія землекористування, що дозволяє «людині розумній» вписатися у навколишнє середовище: не пригнічувати природні біоценози, а відновлювати їх.

Центральною ланкою технологій хомобіотичного обігу є переробка органічних відходів спільнотами організмів — деструкторами органіки (це препарати біологічного походження, найчастіше вони містять ферменти і мікроорганізми, котрі активно розкладають органіку). Внаслідок такої переробки ці відходи перетворюються або на корм для тварин, або в багатий органікою ґрунт (так званий «екочернозем»). На екочерноземі вирощуються рослини, які в свою чергу можуть бути згодовані знову тваринам. Гній та відходи корму передаються на «утилізацію» органічним деструкторам та хробакам. Цикл замикається. Таким чином хомобіотичний обіг — це штучна екосистема, незбалансована по потоках речовини і енергії. Причому незбалансована так, щоб на виході системи були б тільки вуглекислий газ, вода і корисна продукція (м'ясо тварин, птахів, риб). Людина в цій екосистемі виконує насамперед транспортні функції: передає результати життєдіяльності одних груп організмів іншим групам організмів. До складу ХБО можуть включатися організми будь-яких видів і будь-які відкриті по харчових ланцюгах угруповання організмів[1].

Стійке землеробство[ред.ред. код]

Стійке землеробство (англ. Sustainable agriculture) — сільськогосподарська діяльність, яка має на меті довгострокову підтримку ґрунтової родючості і агробіоценозу, тобто є органічним землеробством.

Ідея органічного землеробства полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив.

Вікова епоха виробництва отруйних речовин для боротьби з живими істотами призвела лише до появи величезної кількості нових видів, абсолютно стійких до десятків і сотень хімікатів.

Максимальний урожай за будь-яку ціну — помилкова мета землеробства, приманка для тих, хто живе одним днем. Мета розумного землеробства — максимально дешеві, якісні і, найголовніше, стабільні врожаї. Щорічні і вічні, як у природі. Досвід показує: висока врожайність — не «трудовий подвиг», а природний побічний продукт ґрунтової родючості і нормалізації агробіоценозу.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]