Хомстед акти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хо́мстед акти, гомстед акти (англ. homestead; «житловий маєток») — законодавчі акти, що надавали право на отримання державних земель для особистого зайняття сільським господарством з зобов'язанням мешкати на власній фермі.

Гомстед — ділянка землі в 160 акрів (приблизно 65 га) під ферму на вільних землях Канади й США, яка після п'яти років проживання на ній віддавалася переселенцю у власність безкоштовно, під умовою її обробки й забудови.

Акт про гомстеди надавав будь-якому іммігранту, котрий сплатив мито в 10 доларів за право зайняти гомстед на довічне користування. Подібні гомстеди займали перші українці-емігранти у степових провінціях Канади.

У США

[ред. | ред. код]

За час дії актів було роздано у господарське користування 1,6 мільйонам заявникам безкоштовно приблизно 110 мільйонів гектарів державної землі, що склало коло 10 % загальної території ЗДА. Землі були роздані переважно західніше за річку Міссісіпі.

Хомстед акти були продовженням «Хомстед принципа», що висловлював політику «безкоштовної землі» сіверян для громадян, що бажали обробляти власну землю, на відміну від політики «південців», що купляли великі ділянки землі для обробляння працею рабів, таким чином закриваючи доступ для землеробства білим фермерам.

Перший з актів Хомстед акт 1862 року відкрив мільйони акрів для дорослих, хто не піднімав зброю на американський уряд. Жінки та емігранти, що подали на громадянство, також могли отримати житлові маєтки. Площа безкоштовного маєтку складала 160 акрів (64,75 га).

Хомстед акт 1866 року особливо відкривав можливості для чорношкірого населення у отриманні житлового маєтку.

Лісопромисловий акт 1873 року надавав можливість людям отримати землю із зобов'язанням насаджувати промисловий ліс без необхідності мешкати на ділянці.

Кинкеїд поправка 1904 року надавала можливість отримати житловий маєток у 640 акрів (259 га) на заході Небраски.

Збільшений хомстед акт 1909 року збільшив площу ділянок під житлові маєтки з 160 акрів до 320 акрів (129,5 га).

Скотарський хомстед акт 1916 року підвищив земельну ділянку до 640 акрів (259 га) для заняття скотарством.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]