Хон Гільдон (персонаж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хон Гільдон (персонаж)
В цьому корейському імені прізвище ({{{1}}}) стоїть перед особовим ім'ям.

Хон Гільдон — персонаж корейського епосу, вперше з'явився в середньовічному корейському романі «Сказання про Хон Гільдоне» (кор. 홍길동전, 洪吉童傳), написаному в епоху Династії Чосон. Автор роману — Хо Гюн, приблизний час написання — кінець XVI-початок XVII століття. Сучасні критики проводять паралелі між Хон Гільдоном і героєм англійського епосу Робін Гудом, оскільки обидва цих персонажів були захисниками бідноти.

Автор роману, Хо Гюн (кор. 허균) народився в інтелігентній конфуціанській родині. Його зведений брат, Хо Сон був відомим поетом, сестра Хо Нансольхон також була поетесою та художником.

Ім'я Хон Гільдон часто вживається в Кореї як екземпліфікант, на зразок Джона Доу в США.[1]

Історія про Хон Гільдоне[ред.ред. код]

Хон Гільдон був незаконнонародженим дитиною в родини аристократа. Сім'я не приймала його. Його батько, почувши від шамана, що його позашлюбний син несе прокляття, спробував убити Хон Гільдона, але зазнав невдачі. Хон Гільдон, шокований та засмучений вчинком батька, втік з дому і став ватажком зграї розбійників. Його банда грабувала багатих людей та роздавала добро біднякам, тому його популярність серед простого народу росла, а офіційні власті оголосили його в розшук. Національна гвардія зробила безліч невдалих спроб схопити Хон Гільдона, після чого йому запропонували роботу в якості військового міністра. Хон Гільдон погодився. Прийнявши пост, Хон Гільдон деякий час насолоджувався благами життя знатного воєводи, проте незабаром зрозумів, що прості люди все ще страждають від утисків з боку багатіїв. У пошуках правди він відправився в Нанкін. По дорозі Хон Гільдону зустрілося плем'я людей Юльдия, які страждають під гнітом раси демонів. Хон Гільдон переміг демонів і став Ваном Юльдия, де і правив щасливо до самої смерті.[2]

В мистецтві[ред.ред. код]

В 1986 році кінематографісти Північної Кореї зняли фільм «Хон Гільдон».

Примітки[ред.ред. код]

  1. DBDic.com (디비딕닷컴) (2001). Neo geugeo ani? 너 그거 아니? (Знаете ли вы, что...). ISBN 89-7075-229-3. 
  2. Статья в энциклопедии Encyber (ko). Архів оригіналу за 2012-04-10. Процитовано 2009-11-03. 

Посилання[ред.ред. код]