Хорватська народна партія — ліберал-демократи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хорватська народна партія — ліберал-демократи
Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati
HNS Logo.svg
Голова партії: Радимир Чачич
Штаб-квартира: Загреб
Дата заснування: 1990
Ідеологія: Лібералізм, соціал-лібералізм
Інтернет-сторінка: hns.hr

Хорватська народна партія — ліберал-демократи (хорв. Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati, HNS) — хорватська лівоцентристська ліберальна політична партія. HNS в наш час[Коли?] має 5 представників (із 153) у Парламент Хорватії і є четвертою за величиною політичною партією в Хорватії. Партія є членом Ліберального інтернаціоналу і Альянсу лібералів і демократів за Європу.

Історія[ред.ред. код]

Історична Народна партія в Хорватії була спочатку створена в XIX столітті в період хорватського романтичного націоналізму.

Сучасна Хорватська народна партія була сформована наприкінці 1990 року членами Коаліції національної угоди (хорв. Koalicija narodnog sporazuma), які брали участь на перших багатопартійних виборах у 1990 році.

HNS залишилася невеликою опозиційною партією. На парламентських виборах 1992 року вона здобула 6,7% голосів і отримала 6 місць у хорватському парламенті. На президентських виборах 1992 кандидатка від Хорватської народної партії Савка Дабчевич-Кучар зайняла третє місце. У 1994 році підприємець Радимир Чачич став головою партії. На виборах 1995 партія виграла 2 місця у складі виборчого союзу.

На виборах у січні 2000 року брала у складі чотиристоронньої коаліції, яка отримала 25 місць в парламенті, двоє з яких були у представників HNS. У результаті партія брала участь у 2000-2003 роках в уряді Івіци Рачана через міністра громадських робіт, будівництва та реконструкції Радимира Чачича.

Також в 2000 році було обрано нового голову партії. Ним стала соціолог Весна Пусич. У квітні 2008 року Радимир Чачич був знову обраний головою партії.