Хоростків (станція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Залізнична станція Хоростків - станція Львівської Залізниці розташована у Хоросткові Тернопільської області.


Загальні відомості про станцію[ред. | ред. код]

Станція призначена для обслуговування пасажирів та вантажів різного виду.

Пасажирське сполучення[ред. | ред. код]

Приміське[ред. | ред. код]

Станція приймає щодня 2 пари приміських поїздів "Тернопіль—Заліщики—Тернопіль" та дві пари дизелів "Тернопіль—Іване-Пусте".

Спиняється також і 1 додаткова пара "Тернопіль-Гусятин" (відновлено з 1 вересня 2017 р.)

У Тернополі можна пересісти на поїзди в бік Шепетівки, Львова, Хмельницького, Ходорова.

Далеке[ред. | ред. код]

Через Хоростків проходить залізнична лінія Тернопіль-Чернівці. Не дивлячись на це, всі пасажирські поїзди, що курсують з Тернополя до Чернівців (Чернівці-Одеса, Чернівці-Москва, Чернівці-Київ (додатковий), слідують в обхід цієї лінії, проїжджаючи з Тернополя до Чернівців через Львів, Івано-Франківськ. За часів СРСР, по ділянці Тернопіль-Чернівці курсував лише один пасажирський поїзд з сполученням Івано-Франківськ-Козятин, маючи зупинку на станції Хоростків. Після розпаду СРСР, маршрут поїзда було скорочено до станції Шепетівка (став курсувати маршрут поїзда Івано-Франківськ-Шепетівка). На початку ХХІ століття, по ділянці Тернопіль-Чернівці, із зупинкою на станції Хоростків, курсувало багато пасажирських поїздів: Івано-Франківськ-Харків, Івано-Франківськ-Одеса, Чернівці-Одеса, Москва-Софія, Івано-Франківськ-Шепетівка. У складі поїзда Москва-Софія, також були причіпні вагони Москва-Бухарест, Москва-Чернівці, Москва-Салоніки, Мінськ-Софія. Таким чином, з Хоросткова можна було поїхати в Грецію (Салоніки), Болгарію (Софія), Румунію (Бухарест), та Білорусь (Мінськ). Поїзд Івано-Франківськ-Харків, мав також причіпний вагон Івано-Франківськ-Донецьк. З 2012 року, було змінено маршрути поїздів Одеса-Чернівці та Москва-Софія через Львів. Таким чином, Хоростків втратив міжнародне сполучення.В той же самий рік, було скасовано маршрути поїздів Івано-Франківськ-Шепетівка, Івано-Франківськ-Харків. Натомість, на станції Хоростків було введено зупинку фірмового поїзда №117 "Буковина" Чернівці-Київ (до 2010 року даний поїзд прослідував станцію Хоростків без зупинки). В 2014 році було змінено маршрут поїзда №117 "Буковина" Чернівці-Київ через Кам'янець-Подільський, Ларгу.

На даний час курсує фірмовий пасажирський поїзд сполученням Київ-Рахів, якими можна дістатися Тернополя, Коломиї, Ворохти, Хмельницького, Вінииці, Києва тощо.

Джерела та література[ред. | ред. код]