Хосокава Такакуні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хосокава Такакуні
яп. 細川高国
Hosokawa Takakuni.jpg
Ім'я при народженні Рокуро (六郎)
Народився 1484(1484)
Помер 17 липня 1531
Амаґасакі
·самогубство
Країна Японія
Національність японець
Діяльність самурай
Титул канрей
Посада даймьо
Термін 1508—1525 роки
Попередник Хосокава Сумімото
Наступник Хосокава Танекуні
Рід Хосокава
Батько Хосокава Масахару
Родичі Хосокава Масамото, Hosokawa Ujitsunad і Q108779201?[1]
У шлюбі з донька Хосокава Масакати
Діти 4 сини і 2 доньки

Хосокава Такакуні (*細川 高国, 1484 — 17 липня 1531) — канрей сьоґунату Муроматі у 15081525 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з могутнього клану Хосокава. Старший син Хосокава Масахару. Народився 1484 року, отримавши ім'я Рокуро. Лише після гемпуку (церемонії повноліття) змінив на Такакуні. Приблизно на початку 1500-х років було всиновлено головою клану Хосокава Масамото. У 1507 році останнього було іншим названим сином Хосокава Суміюкі, який був позбавлений спадщини самим Масамото. Почалася боротьба за посаду канрей і першість у роді Хосокава між Суміюкі і Сумімото, іншим прийомним сином Масамото. Під час міжусобиці Такакуні підтримував Сумімото, який здобув перемогу над своїм суперником, став канреєм і главою роду Хосокава у 1507 році.

1508 року Хосокава Такакуні виступив проти Хосокава Сумімото. Він вступив в союз з даймьо Оуті Йосіокі з провінції Суо. На чолі війська рушив на Кіото. Разом з ним знаходився колишній сьоґун Асікаґа Йосітане. Хосокава Сумімото не зміг протистояти Оуті Йосіокі і втік до провінції Ава на острові Сікоку. Хосокава Такакуні спільно з Йосіокі вступили до столиці, де Асікаґа Йосітане знову стає сьогуном, а Хосокава Такакуні — канреєм і новим очільником роду Хосокава. Крім того, він отримав посади сюго провінцій Сеццу, Тамба, Санукі й Тоса.

У 1518 році після повернення Оуті Йосіокі до своїх володінь Хосокава Такакуні став фактичним правителем столиці та центрального Хонсю при номінальному сьогуні Асікага Йосітане. В 1519 році Хосокава Сумімото за підтримки Мійосі Юкінага спробував повернути собі владу, але був переможений Хосокава Такакуні, що діяв спільно з Роккарі Садайорі.

У 1521 році сьоґун Асікага Йосітане посварився з Такакуні і втік зі столиці в провінцію Ава. Такакуні проголосив новим сьогуном Асікаґа Йосіхару. У 1527 році Хосокава Такакуні був вигнаний з Кіото Мійосі Мотонага і Хосокава Харумото. У 1531 році Такакуні зазнав нищівної поразки від Харумото і втік до провінцію Сеццу. У місті Амагасакі його було схоплено і примушено до самогубства. Новим головою клану Хосокава став Хосокава Харумото, що вбив старшого сина Такакуні — Хоросава Танекуні.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Хосокава Такакуні був гомосексуалом і вступив у зв'язок з Янагімото Катахару, молодшим братом Каніса Мотоморі, головного васала роду Хосокава. Катахару став його фаворитом. Через наклеп Хосокава Такакуні наказав убити Мотоморі і позбувся підтримки своїх васалів.

Разом з тим був одружений з донькою Хосокава Масакати, від якої мав 4 синів і 2 доньки. Старший син номінально нетривалий час очолив клан Хосокава, але вже 1525 року загинув. Про інших синів замало відомостей. Одна з доньок була одружена з Кітабатаке Харумото, друга — Ямана Тойосади.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Grossberg, Kenneth A. (1 January 1976). «Bakufu Bugyonin: The Size of the Lower Bureaucracy in Muromachi Japan». The Journal of Asian Studies. 35 (4): 651—654.
  • Watanabe, Tsuneo and Jun'ichi Iwata. The Love of the Samurai: A Thousand Years of Japanese Homosexuality. p. 51.
  • Mary Elizabeth Berry (1997). The Culture of Civil War in Kyoto. University of California Press. p. 141. ISBN 0-520-20877-3.
  1. http://www2.harimaya.com/sengoku/html/siokawa_k.html