Хотакі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хотакі — династія (1709-1738), заснована пуштуном Мір Вайс Ханом Хотакі з роду Хотакі племені гільзаїв групи племен халджі, що базувалося в провінції Кандагар сучасного Афганістану.

Мірваїс Хан зі своїми прихильниками виступив проти Перської імперії, оголосивши себе правителем Кандагару в 1709. При цьому він убив беглербега грузинського походження Георгія XI, призначеного Сефевідами. Потім він стратив решту перських чиновників у місті. Перська армія з Ісфахану (тодішньої столиці) зазнала поразки. Було вбито більше 30 000 перських солдатів та офіцерів[1].

Після смерті Мірваїс Хана в 1715 його син Мір Махмуд Шах Хотакі на чолі афганської армії увірвався в Персію. У 1722 він зайняв Ісфахан та оголосив себе шахом Персії. При цьому чимало персів було вбито. Династія Хотакі була жорстокою та конфліктною, постійно намагаючись встановити суворий контроль. Династія постійно брала участь в кривавих війнах та міжусобицях.

У жовтні 1729 афганців переміг Надер Шах в битві при Дамгані, витіснивши їх назад в Афганістан[2].

Предки роду[ред. | ред. код]

Правителі Кандагару[ред. | ред. код]

Правителі Ірану[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Packard Humanities Institute — Persian Literature in Translation — Chapter IV: An Outline Of The History Of Persia During The Last Two Centuries (A.D. 1722 — 1922)Link
  2. The Encyclopaedia BritannicaThe Hotakis (from Afghanistan)Link

Див. також[ред. | ред. код]