Хрещення немовлят

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ісус благословляє малих дітей, слідом за Гюставом Доре, нагадуючи розповідь в Євангеліях від Матея (19:14) та Луки (18:16).

Хрещення немовлят — це християнська доктрина, яка вважає, що необхідно здійснювати хрещення маленьких дітей і навіть новонароджених. Таке переконання протистоїть доктрині хрещення вірних, яка вважає, що хрещення може бути дійсним лише для тих, хто визнав свою віру.

Більшість християнських конфесій практикують хрещення немовлят, але його відкидають деякі протестантські церковні громади, зокрема анабаптисти і меноніти, баптисти і переважна більшість євангелістів.

Біблійне обґрунтування[ред. | ред. код]

Ця практика прямо не вказана в новозавітних текстах, які, тим не менш, говорять про хрещення «цілого дому» (Дії 16:15 і 33; 1 Коринтян 1:16), що змушує деяких істориків, включаючи П'єра Мараваля[en] і Симона Клода Мімуні[en], розглядати її як хрещення немовлят[1].

Таке хрещення пояснюється існуванням зв'язку, встановленого Богом у сім'ї між батьками і дітьми (1 Кор 7:14), завдяки якому діти мають право на хрещення як частину завіту, знаком якого є хрещення. Той факт, що Біблія містить кілька свідчень про хрещення дорослих, пояснюється також тим, що в перших поколіннях християнства євангелізація і навернення до християнства обов'язково відбувалося через дорослих, які походили з нехристиянських середовищ[2] . Згідно з Євангелієм від Матвія (19:14) та Євангелієм від Луки (18:16), Ісус також вітає маленьких дітей: «І промовив Ісус: Пустіть до Мене дітей, і не заважайте їм, бо таких, як вони, є Царство Небесне. І поклав на них руки, і пішов далі»[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Pierre Maraval et Simon Claude Mimouni, , Paris, Presses Universitaires de France (PUF), 2015, « Des enfants étaient aussi baptisés avant les autres lors de ces cérémonies collectives. Cette pratique existe depuis les origines, lorsqu'on baptise un chef de famille avec toute sa maison (Ac 16, 15) »
  2. Anne Pasquier, «  », Cahiers d’études du religieux. Recherches interdisciplinaires, no 9,‎ 2011 (ISSN 1760-5776, DOI 10.4000/cerri.869, lire en ligne [archive], consulté le 30 novembre 2018)
  3. Matthew 19 ERV. saintebible.com. Процитовано 10 травня 2023.