Хронологія мов програмування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хронологія мов програмування - упорядкований в хронологічному порядку список мов програмування.

До 1940 року[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1837 Коди операцій аналітичної машини Чарлз Беббідж і Ада Лавлейс -

1940-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1943 — 1945 Планкалкюль Конрад Цузе
1943 — 1946 Система команд ENIAC Джон фон Нейман, Джон Моклі, Джон Преспер Екерт, Герман Голдстайн за працями Алана Тюрінга
1946 Короткий код ENIAC Річард Кліппінджер, Джон фон Нейман по трудам Алана Тюрінга Система команд ENIAC
1946 Графічна система фон Неймана и Голдстайна (нотація) Джон фон Нейман и Герман Голдстайн Система команд ENIAC
1947 Мова асемблера ARC Кетлін Бус Система команд ENIAC
1948 Схема кодування CPC Говард Ейкен Коди операцій аналітичної машини
1948 Система нотації Каррі Гаскелл Каррі Система команд ENIAC
1949 Короткий код Джон Моклі і Вільям Шмідт Короткий код ENIAC
1949 C-10 Бетті Гольбертон Короткий код ENIAC
1949 Схема кодування Сібера (концепція) Роберт Сібер Схема кодування CPC
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

1950-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1950 Короткий код Вильям Шмидт, А. Б. Тоник, Дж. Р. Логан Скорочений код
1950 Мова асемблера Біркбека Кетлин Бус Мова асемблера ARC
1951 Суперплан Хайнц Кутішауер Планкалкюль
1951 ALGAE Едвард Вурхіс і Карл Балке
1951 Проміжна мова програмування Артур Буркс Короткий код
1951 Регіональна мова асемблера Моріс Вілкс EDSAC
1951 Безіменна система кодування Бема Коррадо Бем Схема кодування CPC
1951 Дужкові вираження Конрад Цузе Планкалкюль
1951 Символічна мова асемблера OMNIBACK Шарль Катц Короткий код
1951 Stanislaus (нотація) Фрідріх Бауер
1951 Мова асемблера Whirlwind Чарльз Адамс і Джек Гілмор в проекті Whirlwind МІТ EDSAC
1951 Мова асемблера Рочестера Нат Рочестер EDSAC
1951 Генератор сортування-злиття Бетті Гольбертон
1952 A-0 Грейс Мюррей Гоппер C-10 и Короткий код
1952 Автокод Алік Гленні слідом за Алан Тюрінгом Схема кодування CPC
1952 Генератор редакторів Милли Косс Генератор сортування-злиття
1952 COMPOOL RAND/SDC
1953 Швидкий кодировщик Джон Во́рнер Бе́кус
1953 READ/PRINT Дон Харрофф, Джеймс Фішман, Джордж Рікман
1954 Система Лейнінга і Цірлера Лейнінга, Цірлера, Адамс в проекті Whirlwind МІТ
1954 Автокод Mark I Тоні Брукер Автокод Гленні
1954 — 1955 Фортран"0" (концепція) Група під керуванням Джона Бе́куса в IBM Швидкий кодировщик
1954 ARITH-MATIC Група під керуванням Грейс Хоппер в UNIVAC A-0
1954 MATH-MATIC Група під керуванням Грейс Хоппер в UNIVAC A-0
1954 MATRIX MATH Г. Кариманиан
1954 IPL I (концепція) Аллен Ньюел, Кліф Шоу, Герберт Саймон
1955 FLOW-MATIC Група під керуванням Грейс Хоппер в UNIVAC A-0
1955 BACAIC М. Гремс та Р. Портер
1955 PACT I SHARE Фортран, A-2
1955 — 1956 Sequentielle Formelübersetzung Фридрих Бауэр та Карл Сеймельсон Безіменна система кодування Бема
1955 — 1956 Internal Translator (IT) Група під керуванням Алана Перлиса Система Лейнинга та Цирлера
1955 PRINT IBM
1958 IPL II (реалізація) Аллен Ньюел, Кліф Шоу, Герберт Саймон IPL I
1956 — 1958 Лісп (концепція) Джон Маккарти IPL
1957 COMTRAN Боб Бемер FLOW-MATIC
1957 Фортран «I» (реалізація) Джон Бэкус в IBM Фортран 0
1957 — 1958 UNICODE Remington Rand UNIVAC MATH-MATIC
1957 COMIT (концепція)
1958 Фортран II Група під керуванням Джона Бекуса в IBM Фортран I
1958 Алгол 58 ACM/GAMM Фортран, IT and Sequentielle Formelübersetzung
1958 IPL V Аллен Ньюэлл, Клифф Шоу, Герберт Саймон IPL II
1959 FACT Джон Флэтчер, Рой Натт, Роберт Патрик
1959 КОБОЛ (концепція) Комитет CODASYL FLOW-MATIC, COMTRAN, FACT
1959 JOVIAL Джуль Шварц в SDC Алгол 58
1959 Лісп(реалізація) Джон Маккарти IPL
1959 TRAC (концепція) Кальвин Муэрс
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

1960-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1960 Алгол 60 Алгол 58
1960 КОБОЛ 61 (реалізація) Комітет CODASYL FLOW-MATIC, COMTRAN
1961 COMIT (реалізація)
1962 Фортран IV Фортран II
1962 АПЛ (концепція) Кеннет Айверсон
1962 MAD Брюс Арден та інші Алгол 58
1962 Simula (концепція) Алгол 60
1962 Snobol Ральф Грісволд та інші Фортран II, COMIT
1963 CPL Баррон, Крістофер Стрейчі та інші Алгол 60
1963 Снобол3 Ральф Грісволд та інші Snobol
1963 Алгол 68 (концепція) Адриан ван Вейнгаарден та інші Алгол 60
1963 JOSS I Кліфф Шоу, RAND (корпорація) Алгол 58
1964 MIMIC Х. Е. Петерсен та інші MIDAS
1964 COWSEL Род Бурсталл, Робін Поппельстоун CPL, Лісп
1964 ПЛ/1 (концепція) IBM Алгол 60, КОБОЛ, Фортран
1964 Бейсік Джон Кемені и Томас Курц Фортран II, JOSS
1964 IBM RPG IBM FARGO
1964 Mark-IV Sterling Software
1964 TRAC (реалізація) Кальвін Муерс
1964 P′′ Коррадо Бем
1964? IITRAN
1965 TELCOMP BBN Technologies JOSS
1966 JOSS II Чак Бейкер, RAND (корпорация) JOSS I
1966 Алгол W Ніклаус Вірт, Тоні Гоар Алгол 60
1966 Фортран 66 Фортран IV
1966 ISWIM концепція Петер Ландін Лісп
1966 CORAL66 Алгол 60
1967 BCPL Мартін Річардс CPL
1967 MUMPS Massachusetts General Hospital Фортран, TELCOMP
1967 APL (мова програмування) (реалізація) Кеннет Айверсон
1967 Симула 67 (реалізація) Оле-Юган Даль, Бьорн Майрхауг, Крістен Нюгорд в Norwegian Computing Center Алгол 60
1967 Снобол4 Ральф Грисволд та інші Снобол3
1967 XPL В. М. Мак-Кіман та інші в Каліфорнійському університеті
Дж. Дж. Хорнінг та інші в Стенфордському університеті
ПЛ/1
1968 Алгол 68 Адріан ван Вейнгаарден, Баррі Мейллаукс, Джон Пекк, Корнеліс Костер та інші Алгол 60
1968 POP-1 Род Бурсталл, Робін Поппельстоун COWSEL
1968 DIBOL-8 DEC DIBOL
1968 FORTH (концепція) Чарльз Мур
1968 Лого Сеймур Пейперт Лісп
1968 MAPPER Unisys CRT RPS
1968 РЕФАЛ (реалізація) Турчин Валентин Федорович
1969 ПЛ/1 (реалізація) IBM Алгол 60, КОБОЛ, Фортран
1969 Бі Кен Томпсон, в співпраці з Денніс Рітчі BCPL
1969 PPL Томас Стэндиш в Гарвардському університеті
1969 Сетл Джекоб Шварц в Courant Institute
1969 TUTOR Іллінойський університет в Урбана-Шампейн
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

1970-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1970? FORTH (реалізація) Чарльз Мур
1970 POP-2 POP-1
1970 Паскаль Никлаус Вирт, Кэтлин Йенсен Алгол 60, Алгол W
1971 Sue Рик Холт та інші в Торонтському університеті Паскаль, XPL
1972 Smalltalk Алан Кей, Адель Голдберг та інші в Xerox PARC Симула 67
1972 PL/M Гері Кілдалл в Digital Research ПЛ/1, Алгол, XPL
1972 Cі (мова програмування) Денніс Рітчі Бі, BCPL, Алгол 68
1972 INTERCAL
1972 Пролог (мова програмування) Алейн Колмерауер 2-level W-Grammar
1973 COMAL Бьорг Крістенсен, Бенедикт Льофстедт Паскаль, Бейсік
1973 ML Робін Мілнер
1973 LIS Жан Ішбіа та інші в Groupe Bull Паскаль, Sue
1974 GRASS Томас де Фанті Бейсік
1974 BASIC FOUR MAI BASIC Four Inc. Business Бейсік
1975 ABC Лео Гойертс и Ламбер Міртенс Сетл
1975 Scheme Геральд Суссман, Гай Стілі Лісп
1975 Altair BASIC Білл Гейтс, Пол Аллен Бейсік
1975 CS-4 Бенджамін Броскол в Intermetrics Алгол 68, BLISS, ECL, HAL
1975 Модула Ніклаус Вірт Паскаль
1976 Smalltalk-76 Xerox PARC Smalltalk-72
1976 Speakeasy-3 Стенлі Коен, Стефен Райпер в Аргонській національній лабораторії Speakeasy-2
1976 Ratfor Браян Керніган Сі, Фортран
1976 S Джон Чамберс в Bell Labs АПЛ, PPL, Scheme
1977 FP Джон Бекус
1977 Bourne Shell (sh) Стефен Боурн
1977 IDL Дэвід Стерн в Research Systems Inc Фортран
1977 Standard MUMPS MUMPS
1977 Icon (концепція) Ральф Грісволд Snobol
1977 Green Жан Ішбіа та інші в Group Bull для Міністерства оборони США Алгол 68, LIS
1977 Red Бенджамін Броскол та інші в Intermetrics для Міністерство оборони США Алгол 68, CS-4
1977 Blue Джон Гуденауф та інші в SofTech для Міністерство оборони США Алгол 68
1977 Yellow Джей Спітцен та інші в SRI International для Міністерство оборони США Алгол 68
1978? MATLAB Клев Молер в Університет Нью-Мексико
1978? SMALL Невіл Броунли в університеті Окленда Нова Зеландія Алгол 60
1978 SQL IBM Ingres
1978 VISICALC Даніель Бріклін, Боб Френлстон, фінансовані VisiCorp
1979 Модула-2 Ніклаус Вірт Модула
1979 REXX Майк Коулишоу ПЛ/1, Бейсік, EXEC 2
1979 AWK Альфред Ахо, Пітер Вайнбергер, Браян Керніган Сі, Снобол
1979 Icon (реалізація) Ральф Грісволд Snobol
1979 Vulcan dBase-II Вайн Ратлифф
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

1980-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1980 FORTRAN 77 ISO (стандарт) FORTRAN IV
1980 Сі з класами Б'ярн Страуструп Сі, Сімула 67
1980 — 1981 CBASIC Гордон Ойбанкс Бейсік, Compiler Systems, Digital Research
1982 ? Speakeasy-IV Стенлі Коен та інші в Speakeasy Computing Corporation Speakeasy-3
1983 GW-BASIC Microsoft BASICA
1983 Ада Group Bull Green
1983 Objective-C Бред Кокс Smalltalk, Сі
1983 C++ Б'ярн Страуструп Сі з класами
1983 True BASIC Джон Кемені, Томас Курц в Дартмутському коледжі Бейсік
1983 ? ABAP SAP КОБОЛ
1984 ? Korn Shell (ksh) Девід Корн sh
1984 RPL Hewlett-Packard Forth, Лісп
1984 Standard ML ML
1984 Clipper Nantucket Corporation dBase
1984 Common Lisp Гай Льюїс Стіл-молодший і багато інших Лісп
1984 Redcode А. К. Додні і Д. Г. Джоунс
1985 Object Pascal Apple Паскаль
1985 Paradox Borland dBase
1985 PostScript Джон Уорнок InterPress
1985 QuickBASIC Microsoft Бейсік
1986 GFA BASIC Франк Островский Бейсік
1986 Міранда Девід Тернер в університеті Кента
1986 LabVIEW National Instruments
1986 Ейфель Бертран Меєр Симула 67
1986 Informix-4GL Informix
1986 PROMAL Си
1986 CorVision Cortex INFORM
1986 Clarion Брюс Баррінгтон
1987 Self (концепція) Sun Microsystems Inc. Smalltalk
1987 HyperTalk Apple
1987 Perl Ларрі Волл Сі, sed, awk, sh
1987 Оберон Ніклаус Вірт Модула-2
1987 Erlang Джо Армстронг та інші в Ericsson Пролог
1987 Mathematica Wolfram Research
1987 Turbo Basic Robert 'Bob' Zale BASIC/Z
1988 Octave MATLAB
1988 Tcl Джон Остераут Awk, Лісп
1988 STOS BASIC Франк Лайон і Константин Сотіропулос Бейсік
1988 Object REXX Саймон Неш REXX
1988 SPARK Бернар Каррі Ада
1988 A+ Артур Уитни АПЛ
1989 Turbo Pascal OOP Андерс Гейлсберг в Borland Turbo Pascal, Object Pascal
1989 Модула-3 Карделі та інші в DEC і Olivetti Модула-2
1989 PowerBASIC Роберт Зайл Turbo Basic
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

1990-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
1990 AMOS BASIC Франсуа Ліон і Константин Сотіропулос STOS BASIC
1990 Object Oberon Х. Месенбек, Дж. Темпл, Р. Грісемер Оберон
1990 J Кеннет Айверсон, Роджер Ньюі в Iverson Software АПЛ, FP
1990 Haskell Міранда
1990 Eulisp Common Lisp, Scheme
1991 Оберон-2 Ханспетер. Месенбек, Ніклаус Вірт Object Oberon
1991 Python Гвідо ван Россум ABC, Алгол 68[1], Icon, Модула-3
1991 Oz Герт Смолка і його студенти Пролог
1991 Q Альберт Греф
1991 Visual Basic Алан Купер, проданий Microsoft QuickBASIC
1991 Fortran 90 ISO (стандарт) FORTRAN 77, Сі[2]
1992 Borland Pascal Turbo Pascal OOP
1992 Dylan багато людей в Apple Computer Common Lisp, Scheme
1993 Z Shell (zsh) ksh
1993 Self (реалізація) Sun Microsystems Inc. Smalltalk
1993 Brainfuck Урбан Мюллер
1993 Euphoria Роберт Крейг
1993 FALSE Воутер ван Оортмерссен Forth
1993 WinDev PC Soft
1993 Revolution Transcript HyperTalk
1993 AppleScript Apple HyperTalk
1993 K Артуром Уітні АПЛ, Лісп
1993 Lua Роберто Єрусалимський та інші в Tecgraf, PUC-Rio Lua
1993 ZPL Чемберлейн та інші в Університеті Вашингтону Сі
1993 NewtonScript Уолтер Сміт Self, Dylan
1994 ANSI Common Lisp Common Lisp
1994 Pike (µLPC) Фредерік Хюбінетт та інші в університеті Лінчепінга LPC, Сі
1994 ANS Forth Елізабет Разер та інші Forth
1995 Borland Delphi Андерс Гейлсберг в Borland Borland Pascal
1995 ColdFusion (CFML) Аллаір
1995 Java Джеймс Гослінг в Sun Microsystems Сі, Симула 67 або C++, Smalltalk, Ада 83, Objective-C
1995 LiveScript Брендан Айк в Netscape Self, Java
1995 PHP Расмус Лердорф Перл
1995 Ruby Мацумото Юкіхіро Smalltalk, Перл
1995 JavaScript Брендан Айк в Netscape LiveScript
1996 Curl Девід Кренц, Стів Уард, Кріс Терман в MIT Лісп, C++, Tcl/Tk, TeX, HTML
1996 Perl Data Language (PDL) Карл Глейзбрук, Шарль Брінчман, Томас Лукка і Крістіан Соллер АПЛ, Перл
1996 R Роберт Джентльмен і Росс Іхака S
1996 NetRexx Майк Коулишоу REXX
1996 Дракон НВЦ автоматики та приладобудування ім. Н. А. Пилюгіна, Інститут прикладної математики ім. М. В. Келдиша РАН ПРОЛ2, ДИПОЛЬ, ЛАКС
1996 Lasso Blue World Communication
1997 Компонентний Паскаль Oberon microsystems, Inc Оберон-2
1997 E Марк Міллер Joule, Original-E
1997 Pico Брюссельський вільний університет Scheme
1997 Squeak Smalltalk Алан Кей та інші в Apple Computer Smalltalk-80, Self
1997 ECMAScript ECMA TC39-TG1 JavaScript
1997 F-Script Філіпп Моугін Smalltalk, АПЛ, Objective-C
1997 ISLISP ISO Standard ISLISP Common Lisp
1997 Tea Джордж Нунес Java, Scheme, Tcl
1997 REBOL Карл Сассенрат в Rebol Technologies Self, Forth, Лісп, Лого
1997 Fortran'95 ISO (стандарт) Fortran’90[2]
1998 Standard C++ ANSI/ISO Standard C++ C++, Standard C
1998 Open Source Erlang Ericsson Erlang
1998 Pikt Роберт Остерлунд (в Чиказькому університеті) AWK, Перл, Unix shell
1998 DASL (BOS) Боб Голдберг і Людовік Чампеноіс в Sun Microsystems Java, SQL
1999 WebDev PC Soft Web 2.0 IDE & ALM
1999 XSLT Консорціум Всесвітньої павутини DSSSL
1999 Game Maker Language (GML) Марк Овермарс Game Maker
1999 DASL (AUS) Боб Голдберг, Брюс Деніелс, Пітер Яред, Юрій Камен і Сайед Алі в Sun Microsystems Java, HTML
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

2000-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
2000 Join Java Стьюарт фон Ітцштейн (англ. G Stewart von Itzstein) Java
2000 Joy Манфред фон Тун FP, Forth
2000 D Волтер Брайт в Digital Mars Сі, C++, C#, Java
2000 XL Крістоф де Дінечін Ада, C++, Лісп
2000 C# Андерс Гейлсберг в Microsoft (ECMA) Сі, C++, Java, Delphi
2000 Ferite Кріс Росс Сі, C++, Java, PHP, Python, Ruby, Scheme
2001 AspectJ Xerox PARC Java
2001 Visual Basic .NET Microsoft Visual Basic
2002 Io Стів Декорте Self, NewtonScript
2002 Gosu Guidewire Software Java
2002 Скретч Mitchel Resnick[en], John Maloney, Natalie Rusk, Evelyn Eastmond, Tammy Stern, Amon Millner, Jay Silver и Brian Silverman Logo, Smalltalk, Squeak, E-Toys, HyperCard, AgentSheets, StarLogo, Tweak, BYOB
2003 Nemerle Вроцлавський університет C#, ML, MetaHaskell
2003 Factor Слава Пестов Joy, Forth, Лісп
2003 Scala Мартін Одерски Smalltalk, Java, Haskell, Standard ML, OCaml
2003 Squirrel Альберто Демічеліс Lua
2004 FreeBASIC Андре Віктор Бейсік
2004 WinDev Mobile PC Soft Mobile Development
2004 Subtext Джонатан Едвардс
2004 Boo Родріго Барето де Олівейра Python, C#
2004 Oxygene (бывший Chrome) RemObjects Software Object Pascal, C#
2004 Groovy Джеймс Страхан Java
2004 ThinBasic Ерос Ольмі thinBasic community Бейсік
2004 Fortran 2003 ISO (стандарт) Fortran’95, Сі++[2]
2005 F# Дон Саиме в Microsoft Research Objective Caml, C#, Haskell
2005 Seed7 Thomas Mertes
2005 Rage Assembler Вім Бут в Micronix Softworks ARC Assembler
2006 Links Філ Уодлер, Единбурзький університет Haskell
2006 Kite Мунір Сейлем
2006 Windows PowerShell Microsoft C#, ksh, Перл, CL, DCL, SQL
2006 BASIC-256 Ian Larsen Бейсік
2007 Agda Ulf Norell Coq, Haskell
2007 Fantom Брайан Франк, Енді Франк C#, Scala, Ruby, Erlang
2007 Apex Salesforce.com Java
2007 Vala GNOME C#
2007 Clojure Річард Хіккі Лісп, ML, Haskell, Erlang
2007 LOLCODE Адам Ліндсей
2008 RapidRage Вім Бут в Micronix Softworks
2008 Disciple Бен Ліппмайер Disciple Wiki Haskell
2008 PCASTL Philippe Choquette Сі, R
2008 Seccia Sylvain Seccia
2008 Fortress Guy L. Steele, Jr. Fortran, Scala, Standard ML, Haskell
2008 Nim Андреас Румпф (швед. Andreas Rumpf) Python, Лісп, Object Pascal
2009 Go Google C, Oberon, Limbo
2009 CoffeeScript Джеремі Ашкеназ JavaScript, Ruby, Python
2009 Idris Едвін Брейді Haskell, Agda, Coq
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

2010-і[ред. | ред. код]

Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)
2010 Chapel Brad Chamberlain, Cray Inc. Шаблон:Не переведено 3, HPF, Шаблон:Не переведено 3 ZPL
2010 RPG Open Access IBM FARGO, RPG, RPG II, RPG III, RPG 400, RPG IV (RPGLE, ILE RPG, RPG Free)
2010 Rust Грэйдон Хор, Mozilla Alef, C++, Camlp4, Common Lisp, Erlang, Haskell, Hermes, Limbo, Napier, Napier88, Newsqueak, NIL, Sather, OCaml, Standard ML, Cyclone, Scheme
2011 C++11 (ISO C++ 2011) ISO/IEC JTC1/SC22/WG21 Комітет Стандартизації C++ ISO C++ 2003
2011 Ceylon Gavin King, Red Hat Java, Scala, Smalltalk
2011 Dart Google Java, JavaScript, CoffeeScript, Go
2011 Elm Evan Czaplicki Haskell, Standard ML, OCaml, F#
2011 Kotlin JetBrains Java, Scala, Groovy, C#, Gosu
2011 Opa MLstate OCaml, Erlang, JavaScript
2011 Red Nenad Rakocevic REBOL, Scala, Lua
2012 Ada 2012 ARA и Ada Europe (ISO/IEC 8652:2012) Ada 2005, ISO/IEC 8652:1995/Amd 1:2007
2012 Elixir José Valim Erlang, Ruby, Clojure
2012 Julia Стефан Карпінский, Джефф Безансон, Вірал Шах Сі, NumPy, Matlab, R, Scheme, Lisp, Python, Perl, Ruby
2012 TypeScript Андерс Гейлсберг, Microsoft JavaScript
2014 C++14 (ISO C++ 2014) ISO/IEC JTC1/SC22/WG21 Комітет Стандартизації C++ ISO C++ 2011
2014 Crystal Арье Боренвейг (Ary Borenszweig, Manas Technology Solutions) Ruby, , Rust, Go, C#, Python
2014 Hack Брайан О’Салліван, Джуліан Верлаге і Алок Менгхраджані / Facebook PHP, C++, Java
2014 Swift Apple , Objective-C
2015 Perl 6 Ларрі Волл Perl, Haskell, Python, Ruby
2016 Ring Mahmoud Fayed Lua, Python, Ruby, , C#, Бейсік, QML, xBase, Supernova
2017 C++17 (ISO C++ 2017) ISO/IEC JTC1/SC22/WG21 Комітет Стандартизації C++ ISO C++ 2014
2018 Dart2[3] Google Dart
Рік Назва Керівник розробки, компанія Попередник(и)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Interview with Guido van Rossum. June 1998. Архів оригіналу за 2012-03-30. 
  2. а б в Горелік А. М. Еволюція мови програмування Фортран (1957-2007) і перспективи її розвитку ˆ …‘…Š’ˆ‚› …ƒŽ €‡‚ˆ’ˆŸ. — Обчислювальні методи і програмування, 2008. — Т. 9.
  3. Announcing Dart 2: Optimized for Client-Side Development.

Посилання[ред. | ред. код]


Див. також[ред. | ред. код]