Хроніки Амбера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хроніки Амбера
The Chronicles of Amber
ChroniclesOfAmber.jpg
Оправа однотомника п'ятикнижжя про Корвіна
Загальна інформація
Автор Роджер Желязни
Жанр фантастика
Країна Flag of the United States.svg США
Мова оригіналу англійська
Дати публікації
Дати публікації 1970-1991
Дати публікації
українською мовою
2015-2016

Хро́ніки Амбе́ра (англ. The Chronicles of Amber)  — епічний цикл фентезі-романів, написаний американським фантастом Роджером Желязни, який складається з десяти книжок, об'єднаних у два п'ятикнижжя — одне про принца Амбера Корвіна, а друге — про його сина Мерліна.

Книги, які входять до серії[ред.ред. код]

П'ятикнижжя про Корвіна:

П'ятикнижжя про Мерліна:

Оповідання про Амбер[ред.ред. код]

Роджер Желязни також написав шість коротких оповіданнь, які стосуються Амбера. Це:

Крім того, були створені:

Продовження хронік[ред.ред. код]

П'ятикнижжя про Амбер написав також Джон Грегорі Бетанкурт — на основі чернеток Желязни, які той не встиг втілити у книги (фантаст помер 14 червня 1995 року в лікарні Сент-Вісент від ниркової недостатності). Серія розповідає історію батька Корвіна — Оберона. Дія відбувається до початку подій, описаних в першій книзі циклу — «Дев'ять принців Амбера». До серії входять:

Переклади українською[ред.ред. код]

Серія «Хроніки Амбера»
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 1 : Дев'ять принців Амбера / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2015. — 280 с. — ISBN 978-966-10-4280-2.
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 2 : Рушниці Авалону / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2015. — 304 с. — ISBN 978-966-10-4281-9.
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 3 : Знак Єдинорога / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016. — ? с. (Готується до друку.)
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 4 : Рука Оберона / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016. — ? с. (Готується до друку.)

Посилання[ред.ред. код]