Хроніки Амбера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Хро́ніки Амбе́ра  — епічний цикл фентезі-романів, написаний американським фантастом Роджером Желязни, який складається з десяти книжок, об'єднаних у два п'ятикнижжя — одне про принца Амбера Корвіна, а друге — про його сина Мерліна.

Книги, які входять до серії[ред.ред. код]

П'ятикнижжя про Корвіна:

П'ятикнижжя про Мерліна:

Оповідання про Амбер[ред.ред. код]

Роджер Желязни також написав шість коротких оповіданнь, які стосуються Амбера. Це:

Крім того, були створені:

Продовження хронік[ред.ред. код]

П'ятикнижжя про Амбер написав також Джон Грегорі Бетанкурт — на основі чернеток Желязни, які той не встиг втілити у книги (фантаст помер 14 червня 1995 року в лікарні Сент-Вісент від ниркової недостатності). Серія розповідає історію батька Корвіна — Оберона. Дія відбувається до початку подій, описаних в першій книзі циклу — «Дев'ять принців Амбера». До серії входять:

Переклади українською[ред.ред. код]

Серія «Хроніки Амбера»
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 1 : Дев'ять принців Амбера / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2015. — 280 с. — ISBN 978-966-10-4280-2.
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 2 : Рушниці Авалону / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2015. — 304 с. — ISBN 978-966-10-4281-9.
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 3 : Знак Єдинорога / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016. — ? с. (Готується до друку.)
  • Желязни Р. Хроніки Амбера : у 10 кн. Кн. 4 : Рука Оберона / пер. з англ. Анатолія Сагана. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016. — ? с. (Готується до друку.)

Посилання[ред.ред. код]