Хрящ-молочник неїстівний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хрящ-молочник неїстівний
Lactarius helvus - Lindsey.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Гриби (Fungi)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Порядок: Сироїжкові (Russulales)
Родина: Russulaceae
Рід: Хрящ-молочник (Lactarius)
Вид: Хрящ-молочник неїстівний
Біноміальна назва
Lactarius helvus
Fr.
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Lactarius helvus
EOL logo.svg EOL: 188198
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 152937
MB: 223676
IF: 223676

Хрящ-молочник неїстівний, хрящ-молочник болотяний (Lactarius helvus) — гриб з родини сироїжкових. Місцева назва — рижок буланий.

Шапка 4-12(15) см у діаметрі, щільном'ясиста, опукло- або плоскорозпростерта, часто з горбочком, іноді увігнуторозпростерта, спочатку з підгорнутим, далі з опущеним краєм; вохряно-м'ясо-червонувата або вохряно-тонкоповстисто-дрібнолуската, іноді майже гола. Пластинки рожевувато-кремові, пізніше оранжево-вохряні. Спори 7-9 × 6-7 мкм. Ніжка 4-8 (12) × 0,8-3,5(4) см, щільна, пізніше з порожниною, повстиста, біля основи волосисто-повстиста, кольору шапки. М'якуш жовтуватий з червонуватим відтінком, у ніжці внизу червонувато-коричнюватий, солодкий, без особливого запаху, при підсиханні мав сильний запах кумарину. Молочний сік водянисто-безбарвний, іноді малопомітний, солодкий або гіркуватий, на повітрі не змінюється.

Поширений на Поліссі та в Лісостепу. Росте у соснових і мішаних лісах на вологих місцях; у серпні — жовтні. Сирий і висушений хрящ-молочник неїстівний, отруйний. Природа отрути не з'ясована.

Джерела[ред.ред. код]

  • Єлін Ю. Я., Зерова М. Я., Лушпа В. І., Шаброва С. І. Дари лісів. — К.: «Урожай», 1979
  • Зерова М. Я., Єлін Ю. Я., Коз'яков С. М. Гриби: їстівні, умовно їстівні, неїстівні, отруйні. — Київ : Урожай, 1979. — С. 174–175.


Гриб Це незавершена стаття з мікології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.