Хуей-ван

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хуей-ван
Імператор Китаю
676 — 652 до н. е.
Попередник: Сі
Наступник: Сян
 
Народження: невідомо
Смерть: 652 до н. е.
Рід: Династія Чжоу
Батько: Сі-ван
Шлюб: Queen Hui of Zhoud
Діти: Сян-ван і Prince Daid

Хуей-ван (кит. трад.: 惠王; піньїнь: Hui) — 5-й ван Східної Чжоу, син і спадкоємець Сі-вана.

Правління[ред. | ред. код]

За його правління сталась спроба палацового перевороту. Дядько правителя, син Чжуан-вана від наложниці, Цзі Туй, спробував захопити трон. Кілька відомих аристократів-дафу підбурили заколот. Заколотників, утім, було розбито, й вони втекли до країни Вей. Власне царство Вей, що близько 30 років до того виступало у складі коаліції вана проти Чжен, того разу стало на бік заколотників. За допомоги місцевих правителів Туй зійшов на престол, а законний ван утік до Чжен, де перебував кілька років, допоки правителі Чжен і Го спільними зусиллями не повалили та не вбили Туя, повернувши Хуей-вана на трон.

Повернувшись до влади, Хуей-ван відрядив до держави Ці свого представника шао-бо Ляо, щоб той підтвердив повноваження Хуань-ґуна як ба. В обмін ван попрохав покарати царство Вей. Хуань-ґун виконав прохання 666 року до н. е.

Трон по смерті Хуей-вана успадкував його син Сян-ван.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Michael Loewe, Edward L. Shaughnessy (1999). The Cambridge History of Ancient China: From the Origins of Civilization to 221 BC. Cambridge University Press. 1148. Процитовано 6 січня 2019. 
  • Васильєв Л. С. (2000). Древний Китай. М.