Хумбан-Халташ II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хумбан-Халташ II
Народився 1 тисячоліття до н. е.
Помер 31 серпня 675 до н. е.(-675-08-31)
Діяльність монарх
Посада правитель Еламуd
Батько Хумбан-Халташ I

Хумбан-Халташ II (д/н — 31 серпня 675 до н. е.) — співцар Еламу близько 681675 років до н. е. В ассирійських хроніках відомий як Умманалдаш або Умманігаш.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Хумбан-тахрідів. Син царя Хумбан-Халташа I (за іншою, менш вірогідною версією, син Кутір-Наххунте III). Посів трон 681 року до н. е. після смерті Хумбан-Халташа I.

Боровся з іншим еламським царем Шілхак-Іншушинаком II. Водночас відмовився від активної зовнішньої політики, дотримуючись союзних відносин з Ассирією. 679 року до н. е. наказав стратити Набу-зер-кіті-лішіра, (сина Мардук-апла-іддіни II), який повстав на півдні Вавилонії, а після поразки біля міста Ур втік до Еламу.

Близько 675 році до н. е. вирішив виступити проти Ассирії, оскільки в цей час цар [[]Асархаддон] зазнав невдачі в поході до Аравії. Спочатку було захоплено й пограбовано місто Сіппар, але подальший опір вавилонян змусив Хумбан-Халташ II повернутися до себе. У серпні того ж року він раптово помер у Сузах. Припускають, що його могли вбити ассирійські шпигуни. Йому спадкував брат Уртаґу.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jean Bottéro, Elena Casin et Jean Vercoutter, Los imperios del Antiguo Oriente III. La primera mitad del primer milenio, Madrid, Historia universal siglo XXI, 1986 (ISBN 84-323-0048-9), p. 66
  • D. T. Potts, The Archaeology of Elam: Formation and Tranformation of an Ancient Iranian State, Cambridge, Cambridge University Press, 1999, p. 274