Хуорни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Раси Середзем'я
Айнури

Валар
Майар
Ельфи
Люди
Люди Півдня і Сходу
Гноми
Гобіти
Енти
Хуорни
Орки
Уруки
Тролі
Орли
Дракони
Велетні
Річні Діви
Балроги
Варги
Вовки-перевертні
Гобліни
Вампіри
Мертві
Назгули
Нежить з Могильників
Павуки
Том Бомбадил


Гворни (в деяких перекладах Хуорни) (англ. Huorn) — раса у легендаріумі Джона Роналда Руела Толкіна, споріднений ентам народ. Гворни нерідко зверталися до зла, про що казав Древобород.

Походження[ред. | ред. код]

Можливо, гворни — це дерева, що пробудилися, та були в родинних стосунках із ентами або ж самі енти, які одерев'яніли. Як наприклад Фінглас, який став сонним і деревоподібним. Влітку він стояв на лузі і дрімав. Взимку він спочатку прокидався, але потім залишався на своєму місці увесь рік. Гворни не допомагали ентам доглядати за деревами, хоч і взяли участь в битві при Хорнбурзі і в руйнуванні Ізенгарду.

Зовнішність[ред. | ред. код]

Гворни були більше схожі на дерева, аніж енти. Вони втратили свій антропоморфізм через те, що вони обрали розмірений стиль життя спостерігачів, а тому, у них відпала потреба у рухах. При потребі вони все ж могли рухатися, однак не так вільно, як енти. За Толкіном, відрізнити хуорнів від простих дерев дуже важко, практично неможливо, це могли робити тільки ельфи та інші істоти із надчуттєвим зв'язком із природою.