Хустський краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хустський краєзнавчий музей
Хустський краєзнавчий музей Закарпатська область.jpg
Тип музей
Розташування Хуст, вул. Пирогова, 1
Засновано 1963 рік
Фонд до 2 тис. одиниць[1]
Сайт khustmuzey.wix.com/khust

Ху́стський краєзна́вчий музе́й — муніципальний краєзнавчий музей у місті Хусті (Закарпатська область, Україна), зібрання пам'яток з історії та мистецтва Хустщини.

Музей розташований за адресою: вул. Пирогова, буд. 1, м. Хуст (Закарпатська область), Україна. Шановні відвідувачі. Під час ескурсійного відвідування музею просіть квиток і екскурсійну путівку у касира, без касових документів ви не будете допущені до експозиції музею. Не давайте ваші кошти особам , які не мають відношення до касової документації. За придбання квитка звертайтеся до касира музею. У разі його відсутністі просіть квиток у екскурсовода. У разі виявлення особи без квитка вас попросять покинути заклад. Дякуємо за порозуміння.

З історії закладу[ред.ред. код]

Музей заснований 1963 року як громадський історико-краєзнавчий музей. Засновником та першим директором музею був О.І. Рущак. Експозиція музею була розміщена в пристосованому приміщенні і нараховувала близько тисячі експонатів.

У 1980 році народний музей був реорганізований в Хустський відділ Закарпатського краєзнавчого музею. І нині заклад функціонує на правах відділу обласного краєзнавчого музею[2].

1981 року відбулося відкриття експозиції Хустського краєзнавчого музею в новому триповерховому приміщенні, над будівництвом якого працював увесь район.

У 2000-му році Хустська міська рада прийняла музей під свою опіку, зробивши його муніципальним. За чверть століття будівля закладу значно зносилася і потребувала невідкладного ремонту, який було розпочато 2007р. та який й досі триває. Більшість експонатів вивезено до Ужгородського музею [1][3].

Експозиція[ред.ред. код]

Експозиція Хустського краєзнавчого музею складається з 10 залів загальною площею 1 500 м²[1].

Найбільш повним і цікавим у музеї є зал Карпатської України (193839 рр.), адже Хуст деякий час був столицею цієї української держави.

На третьому поверсі музею розміщується Хустський виставковий зал з постійно діючою картинною галереєю[3].

Виноски[ред.ред. код]

Джерела і посилання[ред.ред. код]