Хутія кубинська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хутія кубинська
Demarest's hutia.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Підклас: Плацентарні (Eutheria)
Надряд: Euarchontoglires
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Їжатцевиді (Hystricomorpha)
Родина: Хутієві (Capromyidae)
Рід: Хутія (Capromys)
Вид: Хутія кубинська
Біноміальна назва
Capromys pilorides
(Say, 1822)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Capromys pilorides
EOL logo.svg EOL: 326234
ITIS logo.svg ITIS: 584868
IUCN logo.svg МСОП: 3842
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 34842
Fossilworks: 231750

Хутія кубинська (лат. Capromys pilorides) — найкрупніший представник родини хутієвих, ендемік Куби.

Біологічний опис[ред.ред. код]

Довжина тіла досягає 70 см, маса до 7 кг. Пальці широких лап із довгими пазурами. Довгий хвіст покритий рідким волоссям. Грубий волосяний покрив складається з довгого остевого волосся і досить негустого пуху. Забарвлення зазвичай однотонне, низ тіла і боки голови світліше спини.

Demarest's hutia2.jpg

Ареал поширення[ред.ред. код]

Хутія кубинська, як зрозуміло з назви, поширена на острові Куба; свої види хутій є і на інших островах Карибського моря. Населяє тропічні ліси поблизу водойм — зазвичай на рівнинах, рідше в горах.

Поведінка[ред.ред. код]

Хутіі — в основному наземні гризуни, хоча можуть досить спритно лазити по великих деревах. Тримаються парами, причому на обмеженій площі досягають значної щільності — до 30 особин на га. Проте навіть у такій ситуації агресивних контактів не спостерігається. Сутички між самцями виникають лише при суперництві за самку. Пара хутій мітить свою територію сечею, але не стільки для позначення меж ділянки, скільки для обміну інформацією з іншими особинами. Гнізда розміром близько 1 метра в діаметрі розташовуються у мангрових заростях, виготовляються з гілок і листя самих мангрів. Іноді пара хутій влаштовується серед скель або в чужій норі.

Capromys pilorides-Family.JPG

Активність денна. Тварини любить грітися на сонці, забираючись на вершини високих дерев, причому звірятко так згортається в клубок, що із землі здається просто скупченням листя. У їжу хутія використовує головним чином листя, кору, фрукти. При нагоді ловить і поїдає ящірок та інших дрібних тварин.

Розмноження[ред.ред. код]

У природі розмножується протягом цілого року, самка за рік встигає принести два виводки, по 1-3 дитинчати в кожному. Новонароджені добре розвинені: вони повністю покриті шерстю, зрячі і здатні пересуватися. Місцеві жителі використовують м'ясо хутії в їжу; на Кубі дозволений ліцензійний відстріл цього гризуна.

Джерела[ред.ред. код]