Хіджаб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Типовий хіджаб на голові манекена.

Хіджа́б (араб. حجاب‎ — покривало, завіса) — жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого — приховати фігуру, обриси тіла жінки. Хоча хіджаб передбачає покриття всього тіла та голови, крім обличчя та долоней (саме така форма є обов'язковою), нерідко мусульманки закривають навіть обличчя та долоні.

Носіння хіджаба не є нововведенням ісламського законодавства (шаріату) — воно було у приписах і до появи ісламу. Навіть у християн за неносіння головного покривала було заведене покарання. Невиконання носіння хіджаба є гріхом, саме тому мусульмани, котрі дотримуються законів релігії, часто виступають на захист хіджаба.

Законодавство деяких країн світу забороняє носити хіджаб у громадських закладах (таких, як школи й університети), а також у державних установах. Серед цих країн: Туніс, Франція.

Мусульманські країни, в яких носіння хіджаба є обов'язковим згідно із законодавством[ред. | ред. код]

Першою серед таких країн є Саудівська Аравія, в якій жінки повинні обов'язково носити хіджаб тільки чорного кольору разом із нікабом. У цій країні хіджаб і нікаб називаються «ісламським одягом».

Також носіння хіджаба є обов'язковим в Іран, де його ще називають «чадра». В 2023 році Іран подвоїв зусилля, щоб зобов’язати жінок носити хіджаб, попри постійні акти непокори жінок ісламському дрес-коду[1].

У кількох мусульманських країнах світу, серед яких Афганістан, Ірак, Малайзія та Судан, форми одягу жінок чітко прописані в законодавстві.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У листопаді 2017 року, компанія Mattel представила нову ляльку Барбі у хіджабі, прототипом якої стала американська фехтувальниця Ібтіхадж Мухаммад, що виступала на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро в традиційному мусульманському одязі та здобула бронзову медаль[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Ислам. Словарь атеиста. Москва. Видавництво політичної літератури. 1988. стор. 237.(рос.)

Посилання[ред. | ред. код]

  • Хіджаб // Українська Релігієзнавча Енциклопедія