Хіджаб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Типовий хіджаб на голові манекена.

Хіджа́б (араб. ‎ — покривало, завіса) — жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого — приховати фігуру, обриси тіла жінки. Хоча хіджаб передбачає покриття всього тіла та голови, крім обличчя та долонь (саме така форма є обов'язковою), нерідко мусульманки закривають навіть обличчя та долоні.

Носіння хіджабу не є нововведенням ісламського законодавства (шаріату) — воно було у приписах і до появи ісламу. Навіть у християн за неносіння головного покривала було заведене покарання. Невиконання носіння хіджабу є гріхом, саме тому мусульмани, котрі дотримуються законів релігії, часто виступають на захист хіджабу.

Законодавство деяких країн світу забороняє мусульманкам носити хіджаб у громадських закладах (таких, як школи й університети), а також у державних установах. Серед цих країн Туніс, Франція.

Мусульманські країни, в яких носіння хіджабу є обов'язковим згідно з законодавством[ред.ред. код]

Першою серед таких країн є Саудівська Аравія, в якій жінки повинні обов'язково носити хіджаб тільки чорного кольору разом із нікабом. У цій країні хіджаб і нікаб називаються «ісламським одягом».

Також носіння хіджаба є обов'язковим в Ірані, де його ще називають «чадра» В кількох мусульманських країнах світу, серед яких Афганістан, Ірак, Малайзія та Судан, форми одягу жінок чітко прописані в законодавстві.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Ислам. Словарь атеиста. Москва. Видавництво політичної літератури. 1988. стор. 237.(рос.)