Хіеда но Аре

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хіеда но Аре
Народився 7 століття
Помер 8 століття
Діяльність історик
Галузь Історія Японії
Заклад Імператор Темму і Імператор Ґеммей

Хіеда но Аре (яп. 稗田 阿礼, кінець 7 — початок 8 ст.) — особа, що відома як укладач(ка) японського давнього тексту «Кодзікі».

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Дуже мало відомо про цю особу. В «Сейкюкі»(яп. 西宮記), є згадка, яка каже про приналежність до сім'ї Саруме но Кімі, чиїх предків можна прослідкувати до богині Ама-но-Удзуме-но-Мікото[1].

Такі вчені, як Янаґіта Куніо та Нобуцуна Сайґо, стверджують, що Аре була жінкою. Титул тонері (яп. 舎人), яким володів(ла) Аре, зазвичай здобували чоловіки[1][2]. Однак, члени сім'ї Саруме но Кімі відомі як служниці при дворі. До того ж, судячи з усього автором деяких місць в «Кодзікі» була жінка[1].

Кодзікі[ред. | ред. код]

Імператор Темму зажадав виправити суперечності стосовно японської історії, які існували в різних «Тейкі» та «Кюдзі», які були на вустах у японських вельмож. Він наказав Аре, якому(ій) тоді було 28, запам'ятати ці історії. "Аре має природний талант та розум і може читати напам'ять прочитане один раз і запам'ятати почуте один раз[1][2][3]. Темму помер до того, як робота була завершена. Згодом імператриця Ґеммей наказала О но Ясумаро записати Кодзікі. Ця робота була завершена 712 року.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Nihon Koten Bungaku Daijiten Henshū Iinkai (1986:1518)
  2. а б Kurano (1958:46-47)
  3. Yamaguchi (1997:22-23)