Хіт-парад «12 - 2»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Хіт-парад «12 — 2» («Хіт-парад „Дванадцять мінус два“») — передача на другому каналі національного радіо «Промінь». Виходила з 1992 до кінця 1990-х.[1]

Історія[ред.ред. код]

Програма звучала на хвилях радіо «Промінь» і стала першим національним хіт-парадом, випередивши «Територію А» на чотири роки.

Ведучими програми були Олег Горський та Ірина Бондаренко.

Програма виходила щодня вранці (о 9:00) та повтор ввечері (о 17:00). Кожного понеділка ведучий презентував 12 пісень, 2 з яких вибували з хіт-параду за результатами дзвінків слухачів. Хіт-парад складався с двох частин: 6 пісень українських виконавців (будь-якою мовою), а інша шістка — пісні іноземних виконавців (зазвичай англомовні — американські та європейські), завдяки останній, слухачі мали можливість чути новинки сучасної світової популярної музики.

У хіт-параді були представлені пісні як вже тоді відомих вітчизняних співаків та груп, таких як ВВ, Марійка Бурмака, Ірина Білик, «Брати Гадюкіни», Павло Зібров, Таїсія Повалій, «Жаба в дирижаблі», «Скрябін», «Кому вниз», «Вій», так і надавав можливість новачкам позмагатися за слухацькі симпатії. І вони використовували цей шанс. За час існування програми в ній звучали ще тоді маловідомі «Океан Ельзи», Валерій Мєладзе, Ані Лорак, Лері Вінн, Каріна Плай, «Анна-Марія» (у складі якої співав Віктор Павлик), Брати Карамазови, «Брати Блюзу», «The ВЙО», Жанна Боднарук та інші.

У кінці 1995 року програма стала настільки популярною, що змогла підсумки свого четвертого року існування урочисто провести у шоу «Парад зірок» в Палаці «Україна».

2010 року була спроба відновити хіт-парад на хвилях радіо «МИНИСТЕРСТВО-ПРОФИ».

Примітки[ред.ред. код]

  1. «12 — 2» — ЭТО НЕ РАЗНИЦА В ВЫЧИТАНИИ. Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Процитовано 2017-04-22. 

Джерела[ред.ред. код]