Царство російського ведмедя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Царство російського ведмедяPicto infobox cinema.png
BBC: Realms of the Russian Bear
Brown-bear-in-spring.jpg
Жанр Документальний фільм
Режисер Джон Спаркс,
Пелом Олдрідж-Блейк,
Найджел Марвін[1]
Продюсер Пелом Олдрідж-Блейк,
Джон Спаркс
Сценарист Джон Спаркс,
Пелом Олдрідж-Блейк[2]
У головних
ролях
Микола Дроздов (RU)
(читає текст)
Оператор Глен Керрутерс,
Роджер Джекман,
Мартин Колбек,
Джефф Гудман,
Хъю Мэйнард,
Мартин Сондерс[2]
Композитор Мартін Кізко[2]
Кінокомпанія Бі-Бі-Сі
Тривалість 6 серій по 49 хв
Мова Англійська мова
Російська мова
Країна Велика Британія Велика Британія
Рік 1992
IMDb ID 0263922

Царство російського ведмедя (англ. BBC: Realms of the Russian Bear, рос. Царство русского медведя) — документальний фільм, відомий серіал BBC, який найповніше репрезентує різноманіття і своєрідну унікальність природи Росії і Країн Співдружності, створювався понад три роки. У фільмі в ролі ведучого знімався відомий російський вчений-натураліст Микола Миколайович Дроздов. Оригінал серіалу озвучений Дроздовим англійською мовою, він же виконав російський професійний одноголосий переклад[1]. Прем'єра документального серіалу відбулася 15 листопада 1992 року. Фільм був оцінений світовою спільнотою, а Микола Дроздов удостоєний премії «Золота панда» (своєрідний «Зелений Оскар»)[3].

1 серія «Зелена перлина Каспію (англ. Green Jewel of the Caspian[ред. | ред. код]

«Зелена перлина Каспію (англ. Green Jewel of the Caspian, рос. Зелёная жемчужина Каспия)[4]» — на території Країн Співдружності займає 1/6 частину суші нашої планети і, що перетинає одинадцять часових поясів, охоплює практично половину земної кулі. На півночі ця гігантська територія омивається водами Північного Льодовитого океану: тут знаходиться Тайга — найбільший лісовий масив світу, який простягається по материку від Скандинавії до Тихого океану[1][2][3].

2 серія «Небесні гори (англ. The Celestial Mountains[ред. | ред. код]

«Небесні гори (англ. The Celestial Mountains, рос. Небесные горы)[5]» — на території СНД, що займає 1/6 частину всієї суші, знаходиться кілька великих гірських хребтів, які тягнуться вздовж південних кордонів Країн Співдружності: Алтай, Памір, Тянь-Шань, Кавказ та інші гірські системи. Найвища з них — Тянь-Шань з її гірськими масивами, що включає кілька найвищих вершин планети Земля, що перевищують 7 тисяч метрів: пік Перемоги і Хан-Тенгрі — простягнулася вздовж кордону з Китаєм[1][2][3].

3 серія «Червоні пустелі (англ. The Red Deserts[ред. | ред. код]

«Червоні пустелі (англ. The Red Deserts, рос. Красные пустыни)[6]» — пустельні землі Середньої Азії, на території яких може вміститися практично вся Західна Європа — своєрідний прототип африканської савани, населений замість зебр куланами. Протягом восьми місяців в році пустельні землі Середньої Азії практично безжиттєві через посуху, але в короткий період літнього розквіту ця сувора земля по яскравості і багатоцвіттю не поступається самим пишним тропічним лісам[1][2][3].

4 серія «Простори Арктики (англ. The Arctic Frontier[ред. | ред. код]

«Простори Арктики (англ. The Arctic Frontier, рос. Просторы Арктики)[7]» — на території Росії розкинулися на 6 тисяч кілометрів від Баренцового моря на півночі Норвегії до Берингової моря, що відокремлює Сибір від Аляски. Взимку Російська Арктика — досить сувора і непривітна земля. Однак під променями, що з'явився після полярної ночі сонця, Тундра відтає, забарвлюється ніжними фарбами, населяється тисячами перелітних птахів, які злітаються сюди на короткий арктичне літо зі всього світу[1][2][3].

5 серія «Сибір (англ. Siberia: The Frozen Forest[ред. | ред. код]

«Сибір (англ. Siberia: The Frozen Forest, рос. Сибирь)[8]» — займає більшу частину території Росії. Найхолодніше місце північної півкулі Землі знаходиться в північно-східній частині Сибіру — Якутії. Основна частина Тайги — великого масиву хвойних дерев, що тягнеться від Балтійського моря на заході до тихоокеанських берегів на сході, найбільшого лісу в світі — знаходиться в Сибіру. Крім того, на території Сибіру розташовані басейни трьох великих річок, що тягнуться на 4 тисячі кілометрів до Північного Льодовитого океану: Єнісею, Обі і Лени[1][2][3].

6 серія «Народжені вогнем (англ. Born of Fire[ред. | ред. код]

«Народжені вогнем (англ. Born of Fire, рос. Рождённые огнём)[9]» — понад 30 діючих вулканів, частина так званого вулканічного кільця або області вулканічної активності Тихоокеанського вогняного кільця, розташованої навколо Тихого океану до Південної Америки й Антарктиди. Остання серія документального фільму оповідає про природу вогнедишного півострова Камчатка, який із заходу відділений від материка Охотським морем[1][2][3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]