Центральна бібліотека-філія для дітей №12 Хмельницької міської ЦБС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бібліотека - філія для дітей №12
Центральна бібліотека для дітей Хмельницької міської ЦБС
Центральна бібліотека для дітей №12 Хмельницької міської ЦБС.jpg
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Адреса Проспект Миру 76/2
Заснована 1970 рік
Завідувач: Любенчук Тетяна Володимирівна

Центральна бібілотека-філія для дітей №12 - це структурний підрозділ Хмельницької міської ЦБС. Бібліотека обслуговує дітей у мікрорайоні Виставка.

Історія[ред. | ред. код]

Бібліотека була відкрита у вересні 1970 року за адресою Проспект Миру 76/2. Цю місію довірили молодому методисту обласної дитячої бібліотеки ім. Жданова Купратій Ганні Григорівні. Вона стала першою завідувачкою бібліотеки для дітей № 12.

З 1975 року роботу бібліотеки № 12 очолила Ільченко Г. І. За день бібліотеку відвідували більше ста дітей. В бібліотеці діяв клуб за інтересами «Юні історики», де учні 5-8 класів вивчали історію рідного краю, міста. На абонементі 4-8 класів працював гурток «Книголюби», на абонементі 1-3 класів бібліотекарі працювали з групою дітей з поганою технікою читання.

У 1976 році бібліотека увійшла у склад Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. Книжковий фонд бібліотеки-філії № 12 на 1.01.1976 року нараховував 21054 книг.

В 1982 році завідувачкою бібліотеки стала Нігулас Галина Михайлівна, яка очолювала бібліотеку до 1995 року. За цей період у бібліотеці створено нові гуртки: «Джерельце» (абонемент 1-4 класів), «Юні помічники бібліотеки» (абонемент 5-9 класів), клуб «Юний еколог".

З серпня 1995 по липень 1996 року завідувачкою була Новосельцева Надія Яківна.

З 1996 року колектив бібліотеки очолює Любенчук Тетяна Володимирівна. Фонд бібліотеки на 01.01.96 р. становив 36019 примірників. В 1998 році відбулась реорганізація центральної бібліотеки для дітей № 5. Фонд бібліотеки, в кількості 29582 примірники, об'єднали з фондом бібліотеки № 12. Станом на 01.01.99 р. фонд бібліотеки № 12 — 65749 примірників. Рішенням Хмельницької міської ради бібліотеці для дітей № 12 надано статус Центральної міської бібліотеки для дітей.

2011 рік

В рамках проекту Сучасна бібліотека йде в люди спільно із колегами бібліотеки-філії №2 проведено круглий стіл на тему Діалог з громадою.

Проведено літні майданчики Бібілотечна парасолька для длітей мікрорайщну Виставка.

2013 рік

Бібліотека стала переможцем пятого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету від програми " Бібліоміст ",

Читач бібліотеки Івасенко Олександр став переможцем ІІ етапу конкурсу дитячого читання " Найкращий читач Хмельниччини - 2013 " серед читачів - учнів 7-х класів , а у номінаціїї " Юний ерудит " серед учнів 6-х класів перемогла читачка бібліотеки Ніколаєва Діана.

2014 рік

Проведено капітальний ремонт приміщення бібліотеки, оновлено меблі.

2015 рік

Читач бібліотеки-філії №12 Іван Гончар став переможцем у міському та обласному конкурсах ( ІІ та ІІІ тури ) " Кращий читач - 2015",

2016 рік

Бібліотека стала перпможцем конкурсу " Краща бібліотека-філія 2015 " серед бібліотек - філій Хмельницької міської ЦБС.

2017 рік

За підсумками роботи бібліотека стала вдруге переможцем конкурсу " Краща бібліотека - філія 2016 року " серед бібліотек - філйї Хмельницької міської ЦБС.

Бібліотека стала переможцем Громадського проекту " Бюджет міських ініціатив ". В ній реалізовано проект " Інформаційно - розважальний центр " Дитячий простір " у бібліотеці - філії №12 ".

На 1 січня 2019 року у бібліотеці читають 3459 користувачів.

Фонд 50342 примірників книг та періодичних видань.

Діяльність бібліотеки-філії №12 спрямована на підтримання позитивного іміджу бібліотеки, співпрацю з закладами культури та освіти, пошук нових підходів до організації краєзнавчої діяльності, здійснення оперативного, повного і комфортного обслуговування користувачів, здійснення просвітницької діяльності шляхом популяризації вітчизняної та світової культури і літератури, впровадження нових послуг із використанням комп'ютерних технологій.

Структура бібліотеки[ред. | ред. код]

Абонемент 1-4 класів : пропонує книги для наймолодших читачів , пізнавальну літературу, казки народів світу, художню літературу .

Абонемент 1-4 класів Центральної бібліотеки для дітей Хмельницької міської ЦБС

Абонемент 5-11 класів : здійснюється видача художньої та відділової літератури, пізнавальної літератури , енциклопедії, словники і довідники.

Абонемант 5-11 класів Центральної бібліотеки для дітей Хмельницької міської ЦБС

Читальний зал 1-11 класів: до послуг користувачів бібліотеки місця для читання книг та періодичних витань, комп'ютерний та копіювальний блок, каталоги та картотеки,

проведення масових заходів.

Читальний зал Центральної бібліотеки для дітей Хмельницької міської ЦБС

Книгосховище: приміщення у бібліотеці для зберігання книг, журналів, газет, цінних рукописів.


Послуги[ред. | ред. код]

 • Видача книг та періодичних видань
 • Проведення масових заходів
 • Безкоштовний інтернет
 • Друк документів
 • Сканування документів
 • Копіювання документів
 • Користування нічним абонементом
 • Бібліо-няня

Проектна діяльність бібліотеки[ред. | ред. код]

Центральна бібліотека-філія для дітей № 12 долучилась до проекту «Бюджет міських ініціатив» з ідеєю створення безкоштовного інформаційно-розважального центру «Дитячий простір». Проект розрахований на дошкільників , дітей молодшого шкільного віку. Проект спрямований на підтримку молодих батьків , малозабезпечених родин - жителів мікрорайону. Для якісного втілення проекту в життя придбано книги для дітей, настільні ігри, телевізор, фотоапарат, ноутбук, трон. «Дитячий простір» проект, який з вересня 2017 працює у бібліотеці-філії для дітей № 12. Згідно проекту організовуються масові заходи для читачів молодшого віку. Популярною формою роботи є читання на троні. Січень 2018 року розпочався заходом «Казкова заметіль», де маленькі читачі бібліотеки мали можливість насолодитися зимовими казками. А саме «Снігова королева», Г. Х. Андерсон «Три маленькі лісовички» за братами Грім, «Як звірі хату будували», «Лисичка сестричка та вовчик братик», «Сніжиця» та інші. Протягом січня — березня у бібліотеці було проведено 12 екскурсій для першокласників СЗОШ № 21, НВК № 4, НВК № 31, під час яких дітям читали також казки на троні.

З 21 лютого бібліотека-"філія для дітей № 12 стала популярним телемайданчиком. У бібліотеці знято ряд телесюжетів для місцевого телеканалу «tv7plus», де відомі люди нашого міста читали казки на троні для дітей Хмельницького. Серед гостей бібліотеки були:

 • міський голова Oлександр Симчишин;
 • поліцейська Анна Стрембіцька;
 • начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков;
 • відомі артисти Майя Онищук, Сергій Строян, Сніжана Туткевич-Самойлова.

Бібліотека взяла участь у проекті " ПОЛІС ", яка діє за підтримки та сприяння організації IREX. Мета проекту : вибудувати плідну співпрацю між тими, для кого вона працює і кого захищає.

Бібліотека реалізувала проект шляхом організації зустрічей представників місцевої поліції та громадськості на базі публічних платформ. Такі зустрічі дали можливість особисто та в неформальній обстановці поспілкуватися з патрульними , дізнатись про реформу Національної поліції та обговорити проблеми.

В роботі використовувались як традиційні так нові форми роботи.

Клуби[ред. | ред. код]

У бібліотеці працює клуб " Зелена планета " для учнів 5-6 класів.

Мета клубу - сприяти формуванню у членів клубу та читачів бібліотеки бережливого ставлення до оточуючого середовища.

Засідання проводиться, враховуючи вікові інтереси дітей та спільну мету, з якою вони прийшли до бібліотеки.

Члени клубу беруть участь у тематичних семінарах, круглих столах, тематичних вечорах.

Клуб сприяє вихованню екологічної культури та активної життєвої позиції учнів.

Пропагує екологічні знання серед учнів.

Сприяє участі дітей в охороні і поліпшенні природного середовища своєї місцевості.

Засідання клубу відбувається в читальному залі раз на місяць, кожної другої п'ятниці о 13:30. Сьогодні у складі клубу 19 учасників віком 11-12 років.

У програмі роботи - тематичні вистави, біологічні подорожі, еко-мандрівки та засідання круглого столу.

Цікаві теми та форми роботи підібрані з урахуванням вікових особливостей читачів, їх інтересів. До занять підбираються комп'ютерні презентації, відео та фото матеріали оформлюються тематичні книжково-ілюстровані виставки.

У бібліотеці працює гурток "В гостях у казки". Мета: розвиток творчих здібностей, цікаве проведення дозвілля, розвиток особистості. Засідання відбуваються за домовленістю..

Співпраця бібліотеки[ред. | ред. код]

Партнери бібліотеки по співпраці:

 • Літературна спілка "Поділля":
 • Хмельницька міська організація Всеукраїнської громадської організації Союз Чорнобиль України;
 • Хмельницький університет управління та права;
 • Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
 • Хмельницький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області;
 • Державна служба надзвичайних ситуацій;
 • Дитяча школа мистецтв;
 • Нова патрульна поліція;
 • Пожежна частина;
 • Міський центр зайнятості.

Джерела[ред. | ред. код]