Центральна районна бібліотека імені Миколи Некрасова (Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральна районна бібліотека імені М. О. Некрасова (Київ)
Центральна районна бібліотека імені М.О. Некрасова (фасад)1.jpg
Центральна районна бібліотека Голосіївського району міста Києва імені М. О. Некрасова
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Голосіївський район
Адреса Київ, вул. Михайла Ломоносова, 24 (адміністрація)
Заснована 1929
Філії: 1 (вул. Маричанська, 9, відділ обслуговування)
Фонди: ~ 48 500 видань
Читачів: 4 900 читачів
Завідувач: Станіславчук Галина Петрівна, Миронюк Людмила Яківна, Кобилко Ліна Марківна
Сайт: aboutcbsgolosievo.blogspot.com

Центральна районна бібліотека імені М. О. Некрасова є складовою єдиної Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району м. Києва.

Адреси[ред. | ред. код]

Відділ обслуговування (вул. Маричанська, буд. 9)

Сама бібліотека знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Михайла Ломоносова, 24. Відділ обслуговування розташований за адресою вул. Маричанська, буд. 9.

Характеристика[ред. | ред. код]

Площа приміщення бібліотеки — 600 м², книжковий фонд — 48,5 тис. примірників. Щорічно обслуговує 4,9 тис. користувачів, кількість відвідувань за рік — 29,0 тис., книговидач - 103,0 тис. примірників.

Історія бібліотеки[ред. | ред. код]

Бібліотека розпочала свою діяльність у 1929 році в приміщенні школи № 41. Під час Другої світової війни бібліотекарям удалося зберегти частину книжкового фонду, ховаючи його в склепах Байкового кладовища і відразу, після визволення Києва, у 1944 році знову відкрити двері для читачів.

У 1952 році завідувачкою бібліотеки була призначена Кривцунова Тетяна Макарівна, яка очолювала бібліотеку 25 років. У 1957 році бібліотека переїхала в нове просторе приміщення.

У 1975 році відбулася централізація міських бібліотек. Бібліотека ім. М.О.Некрасова стала Центральною районною бібліотекою Московського району м. Києва. На посаду директора ЦБС була призначена Палієнко Лідія Миколаївна. На базі бібліотеки проводились заняття курсів підвищення кваліфікації бібліотекарів України. У 1981 році директором ЦБС стала Марічева Лідія Петрівна. У 90-ті роки ХХ ст. бібліотека активно працює як осередок духовного та культурного розвитку населення. З 1987 року ЦБС Московського району м.Києва очолює Станіславчук Галина Петрівна (Рішенням Київської міської ради від 29.11.2001 №126/1560 Московський район м. Києва було переіменовано на Голосіївський район м.Києва).

У 2004 році створено та відкрито Інтернет-центр для безкоштовного доступу користувачів бібліотеки до світової інформаційної мережі Інтернет.

До послуг користувачів: електронна база даних з питань краєзнавства; можливість користуватися єдиним фондом системи та фондами інших бібліотек міста по МБА; оперативне інформування про адміністративні та соціальні служби району, навчальні та культурноосвітні заклади, органи правового захисту населення;  доступ до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет

Організація бібліотеки[ред. | ред. код]

« Мережу Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району м. Києва складають 14 публічних бібліотек, з них: 7 - для дорослого населення, 2 - сімейного читання та 5 - для дітей. Усі бібліотеки відкриті і доступні для широкого кола користувачів. Наші інформаційні ресурси безкоштовні — це 354 тисячі популярних друкованих видань; періодика; інформаційні матеріали на електронних носіях; широкий доступ до всесвітньої мережі Інтернет.

Бібліотечні послуги виконують фаховіі, доброзичливі та уважні працівники, які пропонують свої знання та допомогу, надають кваліфіковані консультації, вміють грамотно відповісти на всі ваші питання. Наші бібліотеки — місця для змістовного і цікавого проведення дозвілля дітей, молоді, дорослих мешканців нашого району, а також для реалізації їх творчості і талантів.

»

До послуг користувачів[ред. | ред. код]

  • обслуговування в читальній залі;
  • доступ до інформаційних ресурсів через мережу Інтернет;
  • доступ до електронного каталогу;
  • консультативна допомога бібліографа;
  • тематичні бібліографічні ресурси з актуальних питань;
  • віртуальні презентації;
  • творчі акції, зустрічі з цікавими людьми;
  • дні інформації, презентації, бібліографічні огляди тощо.

Значення[ред. | ред. код]

Щороку ЦБС Голосіївського району м. Києва обслуговує 51 тис. читачів. Кожен 5-й мешканець району безкоштовно користується послугами бібліотек, зокрема це діти, юнацтво, студенти, пенсіонери.

Галерея[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]

ЦБС Голосіївського району
Музеї Голосіївського району
Живопис Тараса Шевченка
Духовні символи Голосієво

Партнери[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]