Центральний банк Ірану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральний банк Ірану
Галузь промисловості фінансові послуги
Дата створення / заснування 1960
Логотип
Посада керівника організації Governor of the Central Bank of Irand
Країна  Іран
Член у Міжнародний статистичний інститут[1]
Розташування штаб-квартири Bank Markazi Tower (Davudiyeh)d
Офіційний сайт(перс.)
CMNS: Центральний банк Ірану у Вікісховищі

Центральний банк Ісламської Республіки Іран (перс. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران‎; — банк-е марказі-є джомхурі-є ісламі-є іран) — центральний банк Ірану, який здійснює посередництво між державою і приватними банками.

Історія

[ред. | ред. код]

Першим органом, що виконував функції сучасного центробанку, в Ірані був заснований англійцями в 1889 Імператорський банк Ірану. Обліково-позичковий банк Ірану заснований Російською імперією трохи пізніше.

В 1927 заснований державний Національний банк Ірану, що випускає національну валюту. В серпні 1960 року засновано Центральний банк Ірану, до якого відійшли деякі функції Національного банку. Центробанк був перейменований в Центральний банк Ісламської Республіки Іран після Революції 1979 року.

В старій будівлі центробанку розташований своєрідний «алмазний фонд» Ірану. Національна скарбниця, в якій зібрані регалії монархів починаючи з епохи Сефевідів

Особливості

[ред. | ред. код]

Сучасна банківська справа суперечить деяким догматам ісламу, тому в Ірані діє Ісламська банківське право, прийняте Ісламською консультативною радою у 1983 році. Головна особливість ведення банківської справи в Ірані — заборона на лихварство, що суворо заборонене Кораном: банк не отримує відсотки ні приватних, ні з юридичних осіб (у тому числі з комерційних банків) за позику. Крім того, заборонені деякі форми грошових операцій, наприклад, вклади у виробництво заборонених Кораном харчових продуктів, алкоголю, тютюну і т.п.

Незважаючи на обмеження, банк все ж отримує відсоток — але не від суми позики, а від прибутку кредитованого підприємства.

Статистика

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]