Центральний блокуючий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральний блокуючий
Вид спорту волейбол

Центральний блокуючий — позиція гравця у волейболі, який блокує атаки суперника і атакує з першого кроку. На цій позиції грають найвищі гравці на майданчику у професійному волейболі.

Функції[ред. | ред. код]

Центральний блокуючий обо гравець першого темпу. З назви амплуа вже можна зробити висновок про його основні завдання. Насамперед він повинен блокувати атаку з боку суперника, при цьому він завжди знаходиться у центрі сітки. Ще одне завдання центрального – атака першим темпом. Це означає, що в момент здійснення передачі зв’язуючим гравцем, центральний вже перебуває в стрибку. Зв’язуючий швидко вкидає центральний м’яч точно в руку. За рахунок цього відбувається дуже швидка атака і суперник може бути не готовий поставити блок або правильно побудувати захист. Центральні гравці здебільшого найвищі гравці на майданчику. Середній зріст – приблизно 207 см у чоловіків і 190 см у жінок. У прийомі ці гравці беруть участь у захисті, грають зазвичай лише у одній розстановці після своєї подачі, потім гравця замінює ліберо. Цінними центральними є гравці, які мають силову подачу.

Блокування може відбуватися лише після атакуючого удару, тобто коли траєкторія м’яча спрямована на половину поля команди, що захищається. Зокрема, це означає, що передача не може бути заблокована, а м’яч не може бути торканий до або одночасно з атакуючим ударом. Подача також не повинна бути заблокована.

Головні якості[ред. | ред. код]

Як правило, найвищі гравці. Головна їхня задача — блокувати удари суперників так, щоб м'яч не перелетів через сітку або потрапив до захисників своєї команди. Стрибок блокуючих повинен бути не тільки високим, але і своєчасним — в іншому випадку атакуючий завдасть удар поверх блоку. Правила допускають перенесення рук блокуючими на сторону суперника — за тієї умови, що вони торкнуться м'яча після того, як його торкнеться атакуючий[1].

Відомі гравці[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]