Будинок художника (Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок художника
Будинок художника на Львівській площі Київ.jpg
Будинок художника
Розташування Київ
Країна Україна Україна
Архітектор А. В. Добровольський
Дата початку спорудження 1977 рік
Дата закінчення спорудження 1978 рік
Стиль функціоналізм
Адреса вул. Січових Стрільців, 1-5

Будинок художника (Київ) — споруда з виставковими залами, що первісно належала Спілці радянських художників України.

Історія створення[ред.ред. код]

Стабілізація життя в повоєнній країні СРСР (після 1945 р.) сприяла появі спеціалізованих закладів для творчих та фахових організацій — Будинок актора, Будинок вчителя, Будинок художника тощо. Одним із перших Будинків художника, як були створені в містах СРСР, став Будинок художника в місті Омськ, відкритий у 1957 році. В державному рішенні про будівництво подібного закладу було зазначено, що його створено на знак творчих досягнень омського відділення Спілки художників.

Будинок художника в місті Київ виник дещо пізніше — в 19771978 роках. Він утворює західний бік сучасної Львівської площі і створений в маловиразних і спрошених формах функціоналізму. Аби якось позначити фахову належність будівлі, її фасад на рівні другого поверху прикрасили алегоричними жіночими фігурами — символами різних видів мистецтв. Окрім вікон, це практично єдина деталь декору головного фасаду споруди.

Скульптури[ред.ред. код]

Сім бронзових алегоричних фігур, що прикрашають будинок, символи  мистецтвознавства, сценографії, скульптуру, архітектури, живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва.

Розташування і адреса[ред.ред. код]

Будинок художника в місті Київ — частина маловиразного ансамблю сучасної Львівської площі столиці.

Художнє життя[ред.ред. код]

Серед мистецьки значущих подій 2012 року — проведений VI Всеукраїнський трієнале графіки, де експонували 250 графічних творів.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]