Парк культури і відпочинку імені Михайла Чекмана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Межа парку з міською забудовою

Парк культу́ри і відпочи́нку і́мені Миха́йла Че́кмана — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Розташований у місті Хмельницький, на правому березі Бузького водосховища.

Площа парку становить 140 га. На його території зростає понад 30 видів дерев та чагарників, впорядкована мережа природних і штучних каналів. При вході в парк є алея скульптур, на території парку розміщено літній театр, музична естрада, танцювальний майданчик, павільйони, атракціони, спортивні і дитячі майданчики, міні зоопарк, місця для відпочинку.

Історія[ред. | ред. код]

Перші насадження з'явилися в 1947–1948 роках, впорядкування розпочалося з 1949 року. Спочатку парк називався Комсомольським, в 1967 році був перейменований на честь 50-річчя Жовтня. У 1993 році з нагоди святкування 500-річчя Хмельницького отримав назву «Центральний міський парку культури та відпочинку імені 500-річчя м. Хмельницького». Того ж року парку надали статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.

У парку Чекмана були музична естрада, шаховий павільон та читальний павільон. Працював танцювальний майданчик.

У 2008 році парк перейменовано на «Парк культури і відпочинку імені Михайла Чекмана» для увічнення пам'яті Михайла Чекмана, колишнього мера Хмельницького[1].

У парку ім. Чекмана працює зоокуточок, фонтан, облаштовані велодоріжки, квіткові алеї. У 2019 році тут почали оновлювати дитячий майданчик[2]. Тут вже встелили сучасне гумове покриття, встановили гойдалки, батути, каруселі і канатний комплекс.

В січні 2021 року на новому дитячому майданчику у парку ім. Чекмана пошкодилось штучне покриття. Його планують замінити весною[3].

Відвідувачі зоокуточку тепер можуть погодувати звірят, придбавши на місці набори корму. Це запровадили з лютого 2021 року[4].

У 2021 році у парку ім. Чекмана висадять понад 10 тисяч квітів[5].

У парку ім. Чекмана продовжується реставрація Колеса огляду. Його планують відкрити до початку вересня 2021 року[6]. На реконструкцію атракціону з міської скарбниці буде витрачено 4 мільйони гривень. Оновлене колесо огляду зможе прийняти одночасно 80 пасажирів[7].

Найбільшу водойму у парку ім. Чекмана розчищають[8].

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]