Центральний універмаг (Ростов-на-Дону)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Торговий дім
Ростовський універмаг (колишній торговий дім Пустовойтова)
Будинок початку XX століття
Будинок початку XX століття
Країна Росія
Місто Ростов-на-Дону
Вулиця Суворова, 46/30
Дата заснування 1910 рік століття
Статус Охороняється державою
Стан задовільний
CMNS: Ростовський універмаг (колишній торговий дім Пустовойтова) на Вікісховищі

Центральний універмаг — будівля, яка розташована по вулиці Великій Садовій, будинок 46/30 у Ростові-на-Дону[1]. Належить до складу об'єктів культурної спадщини регіонального значення згідно Постанови Голови Адміністрації Ростовської області № 411 від 09.10.1998 року (в редакції Постанови Керівництва Ростовської області 27.11.2014 № 495)[2].

Історія[ред.ред. код]

Будівля Ростовського центрального універмагу на початку XX століття була відома у місті як торговий дім Г. Г. Пустовойтова [2]— за прізвищем судновласника та міського мецената, на кошти якого був побудований будинок в 1910 році[2]. Будівництво було здійснено за проектом архітектора Е. М. Гуліна. Торговий дім розташовувався в історичній частині міста, на перетині двох основних міських магістралей — вулиці Велика Садова та проспекту Будьоннівського[3]. З самого початку було відомо, що цей будинок буде здаватись в оренду[4] для потреб різних закладів та установ. В цій будівлі розташовувався готель «Лондон» та готель «Центральний», ювелірний та годинниковий магазин А.Гірштейна. В старій частині Ростовського універмагу був філіал фірми «Провідник», центральний офіс якої знаходився у Ризі[4]. В радянські часи у будинку була наукова бібліотека Північно-Кавказського університету. В 1940-х роках воно зазнало руйнації, було відновлено в 1949 році по проектам архітекторів П. С. Калашникова та Г. А. Петрова. В 1965 році з'явилось додаткове крило за проектом архітектора Ліхобабіна[4]. В XXI столітті у приміщенні колишнього торгового дому Пустовойтова розташований Ростовський Центральний Універмаг[3], загальна площа якого більше 4000 квадратних метрів. Була здійснена реконструкція універмагу, збільшена площа за рахунок зменшення складських приміщень, введені в експлуатацію додаткові площі[1].

Опис[ред.ред. код]

Будівля у стилі модерн[1], свідченням чого є характерні елементи вікон[4]. У будівлі є нульовий, перший, другий, третій та четвертий поверхи[1]. На момент будівництва це була одна з найвищих будівель у місті[3].

Примітки[ред.ред. код]