Центральноандійська суха пуна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Центральноандійська суха пуна
Laguna Colorada en Bolivia.jpg
Лагуна-Колорада, Болівія
Екозона Неотропіки
Біом Гірські луги та чагарники
Статус збереження Відносно стабільний / непошкоджений
Номер WWF nt1001
Річки Десаґуадеро, Лаука, Ріо-Ґранде-де-Ліпес
Країни Аргентина, Болівія, Чилі

Центральноандійська суха пуна — екорегіон, розташований на високих плато Анд в Південній Америці. Складає частину луків Пуни, поширених на плато Пуна.

Розташування[ред.ред. код]

Цей екорегіон займає південно-західну частину Альтіплано, та розташований на схід від пустелі Атакама.

Солончаки, відоми тут як «салари» (ісп. salares) — характерна риса екорегіону. Серед найбільших солончаків: Койпаса, Уюні, Атакама і Арісаро. Крім того, тут знаходяться багато озер, таких як Поопо і Койпаса, і багато вулканів, що здіймаються над Альтіплано, зокрема Парінакота, Невадо-Сахама, Тата-Сабая, Ояґуе, Ліканкабур, Ласкар, Аракар, Сокомпа і Юяйяко. Крім того, в регіоні знаходиться безліч ставків та невеликих озер, серед яких як постійні, так і пересихаючі, від прісноводних до дуже солоних.

Росиланність[ред.ред. код]

В сухій пуні зустрічаються високогірні болота — bofedales, що характеризуються наявністю типової для болот подушкової рослинності. Зокрема, тут часті рослини роду Yareta. На сухіших лугах переважають види родів Stipa і Festuca.

Центральноандійська суха пуна є родиною роду Polylepis, що включає Polylepis tarapacana — найбільш високогірну дерев'яністу рослину у світі.

Тваринний світ[ред.ред. код]

В цьому екорегіоні поширені верблюдові, такі як лама (Lama glama), альпака (Vicugna pacos) і вікунья (Vicugna vicugna). Інші ссавці включають пуму (Puma concolor), андського леопарда (Leopardus jacobitus), магеланового собаку (Lycalopex culpaeus) та броненосця (Chaetophractus nationi).

Також тут мешкають шість видів фламінго, зокрема андський фламінго (Phoenicopterus andinus), фламінго Джеймса (Phoenicopterus jamesi) і чилійський фламінго (Phoenicopterus chilensis). Іншіми відомими птахами як нанду Дарвіна, андський кондор, пунійський тинаму (Tinamotis pentlandii), пунійська качка (Anas puna), пунійський мартин (Plegadis ridgwayi) та андська гуска (Chloephaga melanoptera).

Охорона[ред.ред. код]

В районі багато прородоохоронних територій, де знаходять захист місцеві види флори і фауни. Вони включають:

Посилання[ред.ред. код]