Центр UA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Громадська організація Центр UA

Центр UA — громадська організація. Організацію засновано в жовтні 2009 року. Співзасновниками Центр UA є Олег Рибачук, Світлана Заліщук та Іван Марунич.

Місія[ред. | ред. код]

Місія громадської організації Центр UA — творити відкрите суспільство через спільні дії громадян.

Мета і цінності[ред. | ред. код]

Мета громадської організації Центр UA — забезпечення умов ефективної самоорганізації громадян для здійснення та захисту їх прав і свобод та досягнення якісних змін у розбудові відкритого суспільства. Центр UA діє як платформа платформ (коаліції, рухи, кампанії) та в рамках 4 основних напрямів:

  1. Підвищення відповідальності та прозорості органів публічної влади.
  2. Формування запиту на якісну політику.
  3. Розвиток свободи слова та доступу до суспільно важливої інформації.
  4. Забезпечити сталий інституційний розвиток організації.

Основними цінностями організації є: порядність, прозорість, відмінна якість, новаторство, повага до особистості та до організації, фінансова відповідальність та об’єктивність.

Цілі[ред. | ред. код]

Планування діяльності організації відбувається відповідно до стратегічного плану. Кожні три роки організація формує свою довгострокову стратегію та визначає головні напрямки роботи на майбутні три роки. В період 2013-2016 років громадська організація Центр UA провадить свою діяльність для досягнення основних цілей:

  1. Посилення впливу громадянського суспільства на процес вироблення та ухвалення рішень у країні
  2. Формування суспільного запиту на відповідальні політичні програми
  3. Сприяння виконанню Угоди про Асоціацію
  4. Розширення доступу громадян до інформації
  5. Захист свободи слова

Засади роботи[ред. | ред. код]

Громадська організація Центр UA не залежить від держави та політичних партій, контекст власної діяльності формує в залежності від аналізу таких чинників:

Організація у своїй діяльності спирається на національне законодавство.

Фінансування організації[ред. | ред. код]

Організація фінансується з недержавних фондів та внесків громадян на основі прозорості, добровільності та порядності. Організація не підтримує жодну політичну силу чи комерційну установу і діє виключно в інтересах народу України. З метою виконання статутних цілей організації та здійснення точного та повного висвітлення фінансової інформації, система бухгалтерського обліку Організації включає два різних типи обліку: нормативно встановлений облік за національними стандартами та облік за грантами. Організація веде окрему бухгалтерську документацію за кожним з них згідно з українським законодавством та вимогами за грантами. Щороку на сайті Центр UA публікується річний звіт за результатами діяльності.

Керівник організації[ред. | ред. код]

З 2009 року головою громадської організації Центр UA є Олег Рибачук, виконавчим директором з 2009 по 2014 роки була Світлана Заліщук, з 2014 року — Інна Борзило.

Проекти організації[ред. | ред. код]

Новий громадянин[ред. | ред. код]

Партнерство Новий Громадянин створене у 2009 році понад 50-ма громадськими організаціями. Метою була координація зусиль громадських активістів та експертів з вироблення та просування важливих змін в Україні.

Владометр[ред. | ред. код]

Владометр займається перевіркою виконання обіцянок
українськими політиками й партіями. Мета — домогтись, щоб політики – виконували обіцяне, а виборці – вимагали виконання виборних програм.

Громадський рух ЧЕСНО[ред. | ред. код]

Рух ЧЕСНО був заснований громадськими організаціями та журналістами у 2011 році, щоб “фільтрувати Раду”. Відтоді проект контролює прозорість та підзвітність не лише кандидатів у депутати, але й роботу парламенту, уряду та президента.

Доступ до правди[ред. | ред. код]

Центр UA ініціює та бере участь у проектах, які сприяють свободі слова та доступу до публічної інформації як базовим цінностям демократичного суспільства. У березні 2014 р. Центр UA створив сайт «Доступ до правди» на базі платформи Aleveteli. Даний ресурс став зручним інструментом в руках громадськості для отримання публічної інформації. Сайт являє собою частину мережі подібних ресурсів по всьому світі та є  зручним сервісом для відправлення інформаційних запитів в органи влади та місцевого самоврядування і автоматичного отримання відповідей, а відтак – для ефективного контролю громадян за діями влади. За час свого існування портал перетворився на найбільшу в Україні базу відритих даних –  більше 9000 запитів було надіслано за допомогою сайту у 2016 році –  та містить найширший перелік розпорядників публічної інформації – 972. У жовтня 2015 року сайт був трансформований у сервісно-новинний ресурс. Відтепер на ньому почали публікуватись матеріали – новини, журналістські розслідування та блоги – зроблені на основі запитів на публічну інформацію. Причиною такої зміни слугувало те, що отримана, в результаті взаємодії з розпорядниками, інформації ніяк не використовувалась.

Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»[ред. | ред. код]

Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» є інструментом самоорганізації громадянського суспільства. На конкурс приймаються роботи наступної тематики: захист свободи слова, боротьба з цензурою, а також на спеціальну тему, яку визначають організатори для кожного конкурсу окремо.

Реанімаційний пакет реформ[ред. | ред. код]

Реанімаційний Пакет Реформ народився під час подій Євромайдану. Ініціатива об’єднала понад 100 експертів і стала своєрідною відповіддю громадянського суспільства на виклик перед Україною щодо негайного ухвалення адміністративної реформи, реформ у сфері корупції, органів правопорядку, судової системи, медіа, децентралізації та регіонального розвитку та інших.

Сильніші разом[ред. | ред. код]

Через Європейську програму, зокрема спільний проект «Сильніші разом» відбувається популяризація ідеї євроінтеграції та вплив на владу до їх якісного втілення. Команда експертів, журналістів та дизайнерів спільно аналізують складні питання європейської інтеграції та виробляють прості й зрозумілі інформаційні продукти для широкої аудиторії.

Сильні громади Донеччини[ред. | ред. код]

Сильні громади Донеччини - громадський рух, направлений на допомогу громадськості Донецького регіону у процесі контролю і впливу на владу: навчання для громадських активістів, аналітика, інформаційні кампанії та акції прямої дії.

Джерела[ред. | ред. код]

1. Офіційний сайт громадської організації Центр UA