Церемоніальне графство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церемоніальне графство
Країна  Велика Британія
Тип графство Англії і lieutenancy aread
Кількість 48
Кількість населення 8 000 (Лондонське Сіті)–8 167 000 (Великий Лондон)
Площа 3–8611 км²

Церемоніальним графством (англ. ceremonial county) в Англії називається графство, яким управляє призначений лорд-лейтенант. В даний час згідно з Актом про Лейтенантство від 1997 року [1][2] в Англії налічується 48 церемоніальних графств.


Історія[ред. | ред. код]

Різниця між церемоніальними та адміністративними графствами склалося історично. У деяких випадках важливе місто ставало окремим церемоніальним містом-графством, незалежним від графства, на території якого він розташовувався. Також на території одного адміністративного району могло утворитися кілька церемоніальних графств: наприклад, територія історичного графства Йоркшир була розділена на третини, кожна з яких є церемоніальним графством.

Термін «церемоніальне графство» є анахронізмом, так як на картах і в Законі про місцеве самоврядування 1888 року церемоніальні графства значилися як «графства».

Географія[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Акт про Лейтенантство 1997. Архів оригіналу за 27 квітня 2013. Процитовано 27 липня 2016.
  2. В Акті про Лейтенантство 1997 замість неофіційного терміна «церемоніальне графство» використовується визначення «Округи для цілей цього акту» (англ. County for the purposes of this Act). Для всієї Великої Британії церемоніальне графство відповідає термін «Лейтенантська територія» англ. Lieutenancy area