Церква НедоМудреця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єгова 1, верховний бог Церкви НедоМудреця

Церква НедоМудреця (англ. Church of the SubGenius) — американська пародійна релігія. Вона сповідує комплексну систему переконань, зосереджену навколо Дж. Р. «Боба» Доббса, продавця з 1950-х рр, який шанується своїми послідовниками як пророк. Керівники організації розробили детальні розповіді про Доббса і його зв'язки з різними богами. Їхнє центральне божество, Єгова 1, оточене іншими богами, взятими з давньої міфології та популярної художньої літератури. Книги організації описують Велику змову, яка прагне промивати людству голову і пригнічувати послідовників Доббса. У цій літературі організація постає, як суміш з культурних посилань до ретельно розробленої сукупності джерел.

Івен Стенг, що заснував Церкву НедоМудреця в 1970-х рр. —  високопоставлений лідер Церкви і публіцист. Він імітував дії інших релігійних лідерів, використовуючи тактику культурного глушіння намагаючись підірвати авторитет більш відомих віросповідань. Лідери організації вчать своїх послідовників уникати пануючого в світі меркантилізму та віри в абсолютні істини. Спільнота вважає, що «Дармівщина» (англ. Slack) має першорядне значення — вона ніде чітко не визначається, але її досягнення передбачає відсутність напруженої роботи і приємність відпочинку. Число послідовників цієї релігії невідоме, хоча ідеї організації добре прижилися серед студентів і діячів мистецтва США. Спільноту часто порівнюють з діскордіанізмом; ці дві ідеології у багатьох аспектах схожі, але мають і чіткі відмінності. Журналісти зазвичай вважають цю організацію добре продуманим жартом, проте деякі вчені стверджують, що це серйозна система глибоко укорінених переконань.

Та на самперед,деякі свідомі люди, кажуть, що це не амеріканьска, пародійна релігія, а українська. Бо мов вважають, що окрім Вкраденної, без усіяких авторських дивидендів, за написання їм декларації незалежності Орлику. Також із цим козаком.
Боб Добс, це лише ще один носій чи то реінкарнація єнєргій особливих відносин до трубки, свободи та смерті. 

Тарас Бульба який був не тільки мєтафоричним образом, а ще й Богдан Хмельницький,який, теж був лише носієм тих єнєргій. Врешті решт, Богдан Бульба довтікався від смерті (чи, як каже, приїхав за авторськими для одного орлика, так, аж до самої амєріки, де і надихнув себе там, на створення офіційної та чесної чи чемної релігії.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Книги

Газети і журнали

Посилання[ред. | ред. код]