Церква Преподобної Параскеви (Трибухівці)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Преподобної Параскеви

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Церква Преподобної Параскеви — парафія і храм греко-католицької громади Бучацького деканату Бучацької єпархії Української греко-католицької церкви в селі Трибухівці Чортківського району Тернопільської області.

Історія церкви[ред. | ред. код]

З архівних джерел відомо, що в селі Трибухівці Бучацького деканату станом на 1930 рік були: церква Преподобної Параскеви, збудована в 1847 році; церква Благовіщення Пресвятої Діви Марії, дерев'яна, збудована в 1885 році; церква Успіння Пречистої Діви Марії, збудована в 1926 році. До 1946 року всі храми належали до УГКЦ. З 1989 року церква Успіння Пречистої Діви Марії і Благовіщення Пречистої Діви Марії знаходяться у користуванні православних громад.

Церкву Преподобної Параскеви у 1938 році громада мала намір розбудувати, уже були заготовлені всі будівельні матеріали, але цьому завадила Друга світова війна. Недобудова простояла аж до 1989 року.

З настанням незалежности України і легалізації УГКЦ громада приступила до відбудови храму. У 1994 року з благословення владики Михаїла Сабриги храм був освячений. Парафія і храм в лоні УГКЦ з 1990 року.

Під час служіння о. Василя Чверенчука храм був добудований, освячений, розписаний і встановлено іконостас.

При парафії діють: церковне братство, сестринство, братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві», Вівтарна дружина.

При в'їзді до села встановлено фігуру Непорочного Зачаття. Також є 4 каплички і придорожні хрести.

Біля храму є будинок колишньої читальні «Просвіти», який реставрували у молодіжний християнський центр, а також парафіяльний будинок, в якому проживає сім'я священника.

Парохи[ред. | ред. код]

  • о. Петро Прибула (1990),
  • о. Василь Чверенчук (з 1991),
  • о. Іван Чверенчук (з 2010, сотрудник).

Джерела[ред. | ред. код]