Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Мартинівка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — парафія і храм Бучацького благочиння Тернопільської єпархії Православної церкви України в селі Мартинівка Чортківського району Тернопільської області.

Історія церкви[ред. | ред. код]

Храм збудовано у 1930 році під керівництвом о. Петра Соколовського із с. Новоставці, як костел. У 1947 році поляків вивезли до Польщі і католицький храм в селі припинив своє існування. У радянські часи приміщення використовували як склад, а у 1986 році тут розмістили спортзал.

У 1997 році церкву розмалював художник із с. Косів Чортківського району Ігор Федорків.

У 2001 році смерч, який пронісся над селом, частково зруйнував покрівлю храму та знищив купол. Силами парафіян та при допомозі меценатів покрівлю відновили. У 2007 році зробили новий іконостас. З довоєнного часу збереглася фігура Матері Божої, загородка на хорах та вхідні двері.

На території с. Мартинівка є такі святині: фігура Божої Матері, встановлена восени 2001 року на подвір'ї церкви; хрест при в'їзд і до с. Янівка; хрест при в'їзді до с. Войтихівка. Останній має особливу історію. Він стоїть на роздоріжжі між двома ясенами. При побудові дороги у 1986 році дерева мали вирубати. Машину з людьми, які їхали виконувати цей наказ, відкинуло на узбіччя. Жителі і сьогодні згадують цю пригоду, а хрест залишився стояти на своєму місці між ясенів.

Парохи[ред. | ред. код]

  • о. Анатолій Сидоренко (1988—1990),
  • о. Степан Шкварок (з 10 вересня 1990).

Джерела[ред. | ред. код]