Церква Святої Тройці (Переволока)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Святої Тройці

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Церква Святої Тройці — парафія і храм Бучацького благочиння Тернопільської єпархії Православної церкви України в селі Переволока Чортківського району Тернопільської області.

Історія церкви[ред. | ред. код]

У 1934 році в селі вимурували храм, який під час Другої світової війни понищили. Після війни радянська влада храм закрила, а місцевий колгосп його спочатку використовував, як комору для зерна, а пізніше — як склад отрутохімікатів.

З розпадом радянської влади у 1989 році священник Василь Марчишак з парафіянами взялися за відновлення храму Святої Тройці у Долішній Переволоці. Розпочали регулярні богослужіння. Придбано новий іконостас, світильники (павуки), зроблено художній розпис.

У 2009—2010 роках зробили зовнішній ремонт. Центральну баню перекрито позолоченою бляхою, на ній встановлено новий хрест. На подвір'ї відновлено капличку на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці та дзвіницю.

7 листопада 2010 року парафію відвідав єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, який звершив Божественну Літургію і освятив відновлений храм.

Парохи[ред. | ред. код]

  • о. Василь Марчишак,
  • о. Юрій Матвіїшин (сотрудник).

Джерела[ред. | ред. код]