Церква Святої Трійці (Антарктика)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Церква Святої Трійці
рос. Церковь Святой Троицы

2005-02-25 Trinity Church at Bellingshaussen.jpg
Дата заснування 2001
Єпархій РПЦ

Церква Святої Трійці (рос. Церковь Святой Троицы) — православна церква РПЦ на острові Кінг-Джордж (Південні Шетландські острови) в Антарктиці, неподалік російської полярної станції Беллінсгаузен. Церква має висоту 15 м і вміщає до 30 осіб. Зараз храм є патріаршим обійстям Троїце-Сергієвої лаври.

Робота храму[ред. | ред. код]

Зовнішній вигляд церкви
Внутрішній вигляд в 2005 році
Внутрішній вигляд в 2015 році

Першим настоятелем антарктичного храму став 30-річний ієромонах Калістрат (Романенко), насельник Троїце-Сергієвої лаври, в минулому — скитоначальник скиту на острові Анзерський, який знаходиться в Соловецькому архіпелазі.[1] Він провів більше року на антарктичному острові, повернувшись у Росію в березні 2005, після того як йому на зміну прибули двоє інших ієромонахів тієї ж лаври, Гавриїл (Богачихін) і Володимир (Петраков), щоб також провести рік в Антарктиці.[2][3]

З тих пір священики (лаврські ієромонахи) в церкві змінювалися щороку, приблизно за таким самим графіком, як і працівники антарктичних наукових станцій. Проте багато хто з них побували на антарктичному посту неодноразово: на третій рік (2006) антарктичним священнослужителем знову був о. Калістрат, а на четвертий (2007) — знову о. Володимир, в цей раз з о. Сергієм (Юріним). 2014 року в храмі служив о. Софроній (Кирилов), 2015 року його замінили ієромонах Веніамін (Мальцев) і диякон Максим (Герб).[3]

У число обов'язків священика входить служба в храмі і поминання 64 російських полярників, які загинули в ході вивчення Антарктиди.

Фінансував проект Петро Задиров, у минулому полярник і парашутист, чия авіакомпанія «Полюс» з 1990-х років постачає вантажі на полярні станції.

Церква Святої Трійці вважалася найпівденнішим православним храмом у світі. Нині ще південніше розташована каплиця святого Іоанна Рильського на болгарській станції «Святий Климент Охридський» (острів Смоленськ) і каплиця Святого рівноапостольного князя Володимира на українській станції «Академік Вернадський». Проте, Церква Святої Трійці була і залишається найпівденнішим постійно діючим православним храмом.

Поточні події[ред. | ред. код]

29 січня 2007 року в цьому храмі відбулося перше в Антарктиці вінчання росіянки Ангеліни Жулдибіної і чилійця Едуардо Аліага Ілабака, який працює на чилійській антарктичній базі.[4]. 21-25 лютого храм відвідав глава Синодального військового відділу Української Православної Церкви, архієпископ Львівський і Галицький, Августин та справив молебень щодо успішної роботи експедиції на антарктичній станції РАЕ 51 «Беллінсгаузен».[5].

У лютому 2009 року, до п'ятирічного ювілею освячення храму, станцію Беллінсгаузен відвідала делегація з Троїце-Сергієвої лаври, в складі якої було декілька священиків, які служили на станції протягом цих 5 років.[6]

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]