Церква Успіння Пресвятої Богородиці (Медведівці, ПЦУ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Успіння Пресвятої Богородиці

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Церква Успіння Пресвятої Богородиці — парафія і храм Бучацького благочиння Тернопільської єпархії Православної церкви України в селі Медведівці Чортківського району Тернопільської області.

Історія церкви[ред. | ред. код]

Відомості про попередні храми не збереглися. З напису на плиті відомо, що перший збудовано у 1643 році. Очевидно, він був дерев'яним.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці збудовано у 1827 році. У 1867 році він уже був мурованим, частково дерев'яним. Патронатами будівництва були Іоан Громницький, священник Михайло Рокицький. Під час війни у 1944 році святиню зруйнували. У 1990-1991 роках храм відновлено за старань парафіян села під керівництвом Д. Івасіва. Малярі: Т. Осадців, Г. Дутка. Роботи проведено за о. В. Когута.

Духовне життя відновлено у 1988 році після відкриття храму у сусідньому селі Пишківці, з яким Медведівці утворюють єдину парафію.

У 1992 році на фундаменті старого храму в Медведівцях, у якому знаходився зерносклад, збудовано сучасну святиню. З величезним запалом працювали чоловіки, жінки та діти. Упродовж літа зведено мури та поштукатурено стіни.

У селі навпроти храму збудовано та оздоблено фігуру Пресвятої Богородиці. За пожертви та завдяки зусиллям православної громади зведено каплицю на честь ікони Божої Матері «Невипивана Чаша». На сільському цвинтарі насипано та освячено символічну могилу полеглим за волю України.

Парохи[ред. | ред. код]

  • о. Михайло Рокицький,
  • о. Василь Когут (з 1982).

Джерела[ред. | ред. код]