Церква Чуда святого архистратига Михаїла в Хонах (Зубрець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Чуда святого архистратига Михаїла в Хонах

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Церква Чуда святого архистратига Михаїла в Хонах — парафія і храм Бучацького благочиння Тернопільської єпархії Православної церкви України в селі Зубрець Чортківського району Тернопільської області.

Історія церкви[ред. | ред. код]

Храм вимуровано у 1826 році. Проєкт Зроблено у вигляді хреста. Дзвіниня триярусна, з трьома дзвонами. У нішах при вході — ікони Спасителя і Божої Матері.

Фасад прикрашають дві фігури святих апостолів Петра і Павла, над вхідними дверима образ Тайної Вечері у прямокутній ніші, а також барельєфне зображення святого архистратига Михаїла у каплиці над покрівлею храму.

За пожертви парафіян придбано новий тетрапод, оздоблений чеканкою із змінними образами, дві тумби для ікон Ісуса Христа і Божої Матері, передвівтар і різьблений стілець під Євангеліє. Горне місце прикрашає образ Божої Матері з Ісусом на руках, пошкоджений кулею під час воєнних часів.

На подвір'ї похований о. Іван Терешкун, який трагічно загинув у 1946 році. Могилу відновив його родич з Німеччини.

На території парафії є фігура Покрови Пресвятої Богородиці, каплиця на честь незалежності України. За пожертви Юлії з Чорткова зроблено красиву огорожу. Є каплиці святого Миколая Чудотворця та Святої Тройці. і У 2010 році за кошти парафіян відновили фасад та 9 святих хрестів на території села.

Парохи[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]