Церква саєнтології

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Релігійна організація
Церква саєнтології
англ. Church of Scientology
емблема
Країни: США США
Офіційний сайт: http://www.scientology.org/

Церква саєнтології (англ. Church of Scientology) — організація, яка практикує і поширює саєнтологію. Головний офіс розташовано на «Золотій базі» у Сан-Хасінто у повіті Ріверсайд на сході Великого Лос-Анжелеса.

Міжнародна церква саєнтології знаходиться на самому верху структури організації і несе відповідальність за загальне духовне керівництво і поширення саєнтології [1]. Кожна Церква саєнтології зареєстрована як незалежна корпорація і має свою власну раду директорів і керівників, відповідальних за діяльність і добробут окремо взятої організації: як корпоративну, так і духовну [2].

Церква саєнтології була заснована Роном Габбардом 18 лютого 1954 року в Лос-Анджелесі. Має 13 тисяч співробітників в 107 країнах.[3]

У багатьох країнах Європи Церкву саєнтології відносять до секти і комерційної організації.[4] У Німеччині Церкву саєнтології відносять до психокульту і секти, в Іспанії та Франції — до релігійних сект, у Греції — до тоталітарних організацій (діяльність її в цій країні заборонена), у Великій Британії — до комерційних організацій. [5][6]

Походження терміну[ред. | ред. код]

Саєнтологія є похідним від латинського слова scio (знання) і грецького слова logos (слово; вчення). Також, саєнтологія визначається як «вивчення духу і робота з ним в його взаєминах з самим собою, всесвітами і життям».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Melton, 2000, « Since 1981 , all of the churches and organizations of the church have been brought together under the Church of Scientology International. CSI provides a visible point of unity and guides the individual churches, especially in the area of applying Hubbard's teaching and technology in a uniform fashion.  ».
  2. Melton, 2000, « The various missions, churches, and organizations, all autonomous corporations which fellowship with the larger movement, receive licenses to use the church's trademarks, service marks, and copyrights of Hubbard's published and unpublished works from RTC. ».
  3. Енциклопедія, Міжнародна саєнтологічної церква заснована Лафаєтом Рональдом Габбардом в Каліфорнії в 1954. В даний час має своїх послідовників у 107 країнах світу і має близько 13 тис. штатних співробітників..
  4. Суд Франції визнав організацію саєнтологів шахрайської [Архівовано 24 вересня 2015 у Wayback Machine.] // Інтерфакс -Релігія, 17.10.2013
  5. Кукушкіна Г. А., 2003.
  6. Бейлін Борис Саєнтологія схожа на мережевий маркетинг [Архівовано 22 грудня 2015 у Wayback Machine.] // Вести ФМ, 17.10.2013

Див. також[ред. | ред. код]