Церква саєнтології і Вікіпедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Church of Scientology IP addresses blocked

2) Всі IP-адреси Церкви саєнтології і пов'язаних з нею організацій блокуються безстроково як проксі-сервери. Окремі редактори можуть запросити виключення з блокування, якщо вони роблять інший внесок з даних адрес.

Passed 10 to 1 at 13:31 28 May 2009 (UTC)
Пункт в результаті Арбітражного комітету Вікіпедії, що прирівнює всі IP-адреси, пов'язані з Церквою саєнтології, до проксі-серверів (правила Вікіпедії забороняють її редагування з використанням проксі-серверів)[1][2].

Редагування Вікіпедії членами Церкви саєнтології — низка редагувань статей англійського розділу Вікіпедії на тему саєнтології, що призвели до блокування IP-діапазонів, які належать Церкві саєнтології.

Підставою для санкцій, накладених Арбітражним комітетом Вікіпедії, послужило систематичне порушення правил Вікіпедії, що забороняють будь-які редагування у власних інтересах, включаючи просування політичних, філософських, релігійних, ідеологічних поглядів.

Коріння конфлікту слід шукати в натягнутих відносинах Церкви саєнтології та Інтернету, коли Церква саєнтології була звинувачена в спробах цензурувати критичні матеріали про себе з мережі Інтернет. Сама ж суперечка між прихильниками саєнтології і учасниками Вікіпедії, серед яких також були відомі критики саєнтології, почалась ще 2006 року, разом з появою самої статті про саєнтологію[3].

2007 року американський хакер Вірджил Грифітт[en] публічно оприлюднив дані, з яких випливало, що статті, присвячені саєнтологічній тематиці у Вікіпедії, були редаговані з адрес, що належать саєнтологам. CBS News і The Independent опублікували статті, з яких випливало, що в цих поправках були спроби видалити критику зі статей, пов'язаних з саєнтологією. Крім цього, ЗМІ відзначали, що серед редагувань також були спроби множинного розміщення в статтях Вікіпедії посилань на саєнтологічні ресурси, а також приховування зв'язків різних організацій з Церквою саєнтології[4].

У січні 2009 року The Register[en] повідомив про позов до арбітражного комітету Вікіпедії, в якому розбиралася ситуація зі статтями саєнтологічної тематики. Арбітражний комітет Вікіпедії складається з групи добровольців, яких обирають голосуванням прості користувачі, і покликаний вирішувати складні конфлікти, що виникають на сайті. В ході розгляду справи адміністратори надали докази, що контрольовані саєнтологами комп'ютери були використані для ряду редагувань у цих статтях. Один з даних користувачів прямо визнав свій зв'язок з Церквою саєнтології і заявив, що виправляння будуть тривати. У травні 2009 року Арбітражний комітет вирішив обмежити редагування з IP-адрес саєнтологічних організацій, щоб не допустити корисливих редагувань у проекті[5][6] .

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Moore, Matthew (30 травня 2009). Church of Scientology members banned from editing Wikipedia. The Daily Telegraph (London: www.telegraph.co.uk). Архів оригіналу за 11 січня 2020. Процитовано 24 серпня 2010. 
  2. Religion News Service (6 червня 2009). Wikipedia bans Church of Scientology from editing entries. Long Beach Press-Telegram[en]. с. 3. 
  3. Brown, Mick (28 жовтня 2006). Wiki's world. The Daily Telegraph (London: www.telegraph.co.uk). Архів оригіналу за 15 січня 2021. Процитовано 24 серпня 2010. 
  4. Lischka, Konrad; Frank Patalong and Christian Stöcker (16 серпня 2007). Wiki-Scanner spürt Manipulationen auf. Der Spiegel (нім.) (www.spiegel.de). Архів оригіналу за 11 лютого 2011. Процитовано 24 серпня 2010. 
  5. Shea, Danny (29 травня 2009). Wikipedia Bans Scientology From Site. The Huffington Post. Архів оригіналу за 20 вересня 2012. Процитовано 29 травня 2009. 
  6. Wikipedia bars Church of Scientology. The Age (Австралія: www.theage.com.au). 31 травня 2009. Архів оригіналу за 2 лютого 2010. Процитовано 24 серпня 2010. 

Новини[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Wikinews
Вікіновини мають подію, пов'язану з цією статтею: