Цецилія Помпонія Аттіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цецилія Помпонія Аттіка
лат. Caecilia Attica
Прізвисько Atticula
Народилася 51 до н. е.(-051)
Стародавній Рим
Померла невідомо
Країна Стародавній Рим
Знання мов латина
Суспільний стан вершники Стародавнього Риму
Рід Помпонії
Батько Тіт Помпоній Аттік
Мати Цецилія Пілія
У шлюбі з Марк Віпсаній Агріппа
Діти Віпсанія Агріппіна

Цецилія Помпонія Аттіка (*Caecilia Pomponia Attica, 51 до н. е. —д/н) — давньоримська матрона, дружина соратника ОктавіанаМарка Агріппи.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з родини вершників Помпоніїв. Донька Тіта Помпонія Аттіка, друга Цицерона, і Цецилії Пілії, родички Ліциніїв.

Після того, як її батько у 65 році до н. е. було всиновлено Квінтом Цецилієм та його ім'я було змінене на Квінт Цецилій Помпоніан Аттік, ім'я дівчинки також змінилося з Помпонії на Цецилію. У джерелах найчастіше вказуються обидва її імені.

Цецилія отримала гарну освіту. За деякими відомостями, що Цецилію та її вчителя пов'язували не тільки стосунки учениці та наставника, проте чітких джерел, що підтверджують цей зв'язок немає.

У 37 році до н. е. Помпонія Цецилія виходить заміж за Марка Віпсанія Агріппу, друга і соратника Октавіана Августа, який був старше її на 12 років. Для дівчинки зі скромної родини це був дуже вдалий шлюб — вже тоді було відомо, що Октавіан бачить Агріппу як найголовнішого свого наступника. Шлюб був влаштований за сприяння Марка Антонія.

У 36 році до н. е. Помпонія народжує Агріппі дівчинку на ім'я Віпсанія Агріппіна, яка стане першою дружиною Тіберія, пасорбка Октавіана.

У 28 році до н. е. Агріппа укладає шлюб зі своєю другою дружиною — Клавдією Марцеллою Старшою. Невідомо, що до того часу стало з Цецилією — їй могло бути дане розлучення, або ж вона могла померти роком раніше.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Karl-Ludwig Elvers: Caecilia [2]. In: Der Neue Pauly (DNP). Band 2, Metzler, Stuttgart 1997, ISBN 3-476-01472-X, Sp. 881–882.