Цзян Янь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Цзян Янь
江淹
Народження 444(0444)
Смерть 505(0505)
Національність хань
Мова творів китайська
Рід діяльності поезія
Напрямок Середньовічна лірика
Жанр (есе)

Цзян Янь (кит. 江淹 нар. 444 — пом. 505) — китайський поет і письменник періоду Південної династії, який займав важливе місце в історії літератури Південної династії.

Цзян Янь був поетом-новатором, який шукаючи нові і дивні соціальні тенденції, мав власний стиль письма. Це мало вплив на пошук друзів та оточення. В юнацькому віці він був наділений дивовижними поетичними здібностями, але в час старості його талант вичерпався. Тому його ім'я стало прозивним. В китайському збірнику «Цзіншен тун'янь» в розповіді третій, яка носить назву «Повість про те, як Ван Ань-ші тричі поставив у безвихідь вченого Су», мова йде про китайського поета Ван Ань Ші, якого згадує інший поет Су Дун-по. Саме тут Су Дун-по порівнює Ван Ань-ші з Цзян Янь:

« Дун-по відразу впізнав почерк Ван Ань-ші. Вірш називався «Похвала хризантемі». Дун-по подумав, посміхаючись: «Так, недарма кажуть люди: «Всього три дні тривала наша розлука, а бачимо один одного вже в новому світлі». У минулі роки, коли я служив в столиці, старий, не замислюючись, міг написати кілька тисяч слів підряд — варто було йому тільки взятися за пензель. Минуло три роки, і все змінилося: він не зміг закінчити і восьмивірш. Так, воістину: «Талант Цзян Яня до старості вичерпався» [1] »

Саме цей поет став одним із кумирів 15 — річного Лі Бо, який на той час серйозно захопився літературною творчістю. Згідно з офіційними біографіями, почав він із ритмічного есе «Наслідування „Оді про ненависть“» поета Цзян Яня.[2]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Три промаха поэта «Повесть о том, как Ван Ань-ши трижды поставил в тупик ученого Су».
  2. Сергей Торопцев Жизнеописание Ли Бо — Поэта и Небожителя, Москва, 2009, ст. 43

Джерела[ред.ред. код]