Цикадки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цикадки
Cicadellidae- Cicadella viridis
Cicadellidae- Cicadella viridis
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Родина: Цикадки (Cicadellidae)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cicadellidae
EOL logo.svg EOL: 567
ITIS logo.svg ITIS: 109171
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 30102
Fossilworks: 175505

Цикадки (Cicadellidae) — родина комах, паразити рослин. Зустрічається більше 20000 видів на всіх материках, крім Антарктиди; в Україні — близько 600 видів. Виноградникам особливо шкодять цикадка виноградна і цикадка строката. Паразитують як дорослі комахи, так і личинки.

Морфологія[ред. | ред. код]

Імаго[ред. | ред. код]

Зимують на будь-яких рослинних залишках. До розпускання виноградної лози живляться на бур'янах, потім переходять на молоді пагони. Сосним ротовим апаратом проколюють шкірочку і поглинають тканини листка. На зовнішній стороні місце проколу виглядає як біляста точка. Це стрибаючі комахи, якщо поворушити листя куща, то вони вистрибують роєм. Незважаючи на маленький розмір в 2 — 3 мм, що їх можна побачити неозброєним оком.

Личинка[ред. | ред. код]

Яйця відкладають на зворотну сторону листка під шкірку. Найчастіше це відбувається в початку — середині червня. З'явилися з них через 7 — 14 днів личинки, також як і дорослі особини, присмоктуються і живляться тканинами листків. За літо, в залежності від температури, може розвиватися до 5 поколінь. На листку їх є не більше 15 особин.

Систематика[ред. | ред. код]

До родини належать близько 20000 видів.

Родину поділяють на близько 40 підродин:

Значення для людини[ред. | ред. код]

Серд цикадок є низка шкідників сільського господарства. Найбільшу шкоду приносять рослинам: ягодам, винограду тощо. Приносять багато шкоди садам, рослинам, людям. Перші ознаки їх присутності є коли на зовнішній стороні з'являються білі крапочки.[джерело?]

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Зимують на будь-яких рослинних залишках. До розпускання виноградної лози живляться на бур'янах, потім переходять на молоді пагони.

Посилання[ред. | ред. код]