Цифрова валюта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цифрова (електронна) валюта — електронні гроші, які використовуються як альтернативна та додаткова валюта.

Сучасний стан[ред. | ред. код]

У наш час цифрові валюти не використовуються національними центральними банками. Найчастіше їх вартість прив'язана до національних валют, але є й інші бази для обміну. Прив'язка може бути до дорогоцінних металів (E-gold, WebMoney Gold — WMG), також зустрічається плаваючий валютний курс (bitcoin та інші криптовалюти). На відміну від валют у віртуальних економіках (наприклад в онлайн-іграх), цифрові валюти безпосередньо використовуються для покупок реальних товарів і послуг. Незважаючи на це, цифрові валюти можуть також називати віртуальними валютами, вживаючи даний вираз як синонім. Такого ж трактування дотримується ЄЦБ. ФБР і FinCen у своїх офіційних документах використовують загальний єдиний термін «віртуальна валюта».

Визначення[ред. | ред. код]

Цифрова валюта може бути визначена як інтернет-форма валюти або засобу обміну, яка незалежна від фізичної (наприклад, банкнот і монет) і проявляє властивості, подібні фізичним валютам, але дозволяє миттєві угоди і без-кордонні передачі у власність. І віртуальні валюти і криптовалюти є типами цифрових валют.

Трактування деяких регулюючих і урядових органів[ред. | ред. код]

У жовтні 2012 року Європейський центральний банк розповсюдив доповідь «Схеми віртуальних валют». У ньому наголошується, що в деяких випадках «віртуальні спільноти» створюють і поширюють свою власну цифрову валюту для обміну товарами (послугами) і одиниці обліку. У доповіді Віртуальна валюта визначається як один з видів нерегульованих [державою] цифрових грошей, які створюються і контролюються зазвичай розробниками, і прийняті серед членів певного «віртуального співтовариства».

20 березня 2013 комісія із фінансових злочинів (англ. FinCEN) при міністерстві фінансів США видала документ, що містить тлумачення застосовності американського Закону про банківську таємницю (англ. Bank Secrecy Act) при створенні, обміні та передачі віртуальних валют.

За класифікацією комісії, виділяється «реальна валюта» — монети і паперові гроші США, або будь-якої іншої країни, які:

  1. є законним засобом платежу
  2. перебувають в обігу
  3. Загальноприйняті як засіб обміну в країні-емітенті.

«Віртуальна валюта» — засіб обміну, що діє як валюта в деяких сферах, але не має всіх атрибутів реальної валюти. Зокрема, віртуальна валюта не має статусу законного засобу платежу в жодній юрисдикції. Віртуальна валюта вважається «конвертованою», якщо вона має еквівалент в реальній валюті, або діє як замінник реальної валюти.

Криптовалюта[ред. | ред. код]

У криптовалютах, таких як Bitcoin, Litecoin і PPCoin, емісія і облік засновані на криптографії та методі захисту Proof-of-work, причому це відбувається децентралізовано в розподіленій комп'ютерній мережі.

Критика[ред. | ред. код]

  • Більшість криптовалют не набули широкого вжитку, та мають проблеми з використанням та конвертуванням. Банки зазвичай не приймають їх, та не пропонують послуги для криптовалют.
  • Розробник клієнта мережі Bitcoin Гевін Андріс висловив заклопотаність тим, що деякі криптовалюти можуть бути шахрайськими.
  • Крім криптовалют, всі інші цифрові валюти централізовані, що дозволяє уряду закрити їх в будь-який час.

Див.також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]