Цифрова революція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цифрова революція (англ. Digital Revolution) — повсюдний перехід від аналогових технологій до цифрових, що почався в 1980-х і триває в перші десятиліття XXI століття; корінні зміни, пов'язані з широким розповсюдженням інформаційно-комунікаційних технологій, який розпочався у другій половині XX століття, і стали передумовами інформаційної революції, яка, в свою чергу, визначила процеси глобалізації і виникнення постіндустріальної економіки.

Основні рушійні сили — широке поширення обчислювальної техніки, перш за все — персональних комп'ютерів, всеосяжне проникнення Інтернету, масове застосування персональних портативних комунікаційних пристроїв.

За трансформаційними масштабами іноді порівнюється з аграрною революцією в період неоліту та промисловою революцією в XVIII-XIX столітті; в контексті уявлень про Другу промислову революцію другої половини XIX - початку XX століть іноді називається Третьою промисловою революцією [1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Олексій Комісарів (2015-10-14). Четверта промислова революція. Відомості, № 3938. Процитовано 2015-11-04. [недоступне посилання з липня 2019]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Новий цифровий світ : Як технології змінюють державу, бізнес і наше життя / Е. Шмідт, Д. Коен ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів : Літопис, 2015. – 361 с. – ISBN 966-8853-50-0