Цифровий ідентифікатор об'єкта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Цифрови́й ідентифіка́тор об'є́кта (англ. digital object identifier, скорочено DOI) — сталий ідентифікатор, який надається електронним документам. Цей ідентифікатор подібний до URN (англ. Uniform Resource Name) і не залежить від місцезнаходження документа. Міжнародний фонд DOI (англ. International DOI Foundation) дає йому наступне визначення: «цифровий ідентифікатор для довільного об'єкта інтелектуальної власності», та розтлумачує, що DOI використовується для «сталої ідентифікації зразків інтелектуальної власності в цифровій мережі та асоціювання структурованих даних в розширюваний спосіб»[1]. DOI є зареєстрованою торговою маркою IDF[прояснити][2]. Типовим застосуванням DOI є ідентифікація наукових документів та статей.

Структура[ред.ред. код]

DOI — унікальний рядок літер та цифер. Він складається з двох частин: префіксу та суфіксу.

Приклад повного DOI:

10.1000/182

де:

10.1000 — префікс;
10 — код каталогу. Він має бути числом; коректні коди каталогів визначаються агенціями з підтримки (IDF). Наразі єдиним кодом каталогу є 10, і всі коректні DOI починаються з «10.».
1000 є кодом реєстратора або ідентифікатором видавця, який ідентифікує реєстратора. В цьому випадку цей код ідентифікує IDF.
182 є суфіксом, або ідентифікатором екземпляра, який ідентифікує окремий об'єкт. Найчастіше суфікси довші за наведений приклад. В цьому випадку об'єкт, що відповідає doi:10.1000/182, є «DOI Handbook, Version 4.4.1».

Префікс надається агенцією з реєстрації DOI (англ. DOI Registration Agency) окремим реєстраторам. Суфікс надається реєстратором і має бути унікальним в контексті цього префіксу. До нього можуть входити стандартні ідентифікатори, такі як ISBN, ISSN або SICI. DOI не залежить від реєстру літер.

Цитувати DOI на веб-сторінці або в публікації слід так: doi:10.1000/182.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]