Цукумогамі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Цукумоґамі на Хяккі Яко Емакі

Цукумоґамі (яп. 付喪神 «дух артефакту») — вид японського духу. Згідно з Цукумоґамі-емакі, цукумоґамі походить від артефактів або речей, що досягли свого сторіччя і через те стали живими або свідомими. Будь-який об'єкт цього віку від меча до іграшки може стати цукумоґамі. Цукумоґамі є духами та надприродними істотами на відміну від зачарованих речей.

Опис[ред.ред. код]

Цукумоґамі дуже сильно розрізняються у зовнішньому вигляді, залежно від типу речі з якої вони походять. Деякі, наприклад ті що походять від паперових ліхтарів або розірваних сандалів, можуть мати розриви, які стають очима та гострими зубами, придаючі обличчю страшний вигляд. Інші, такі як ношені чотки або чашки чаю, можуть теплий доброзичливий вигляд.

Походження[ред.ред. код]

Біва-бокубоку(琵琶牧々) з Гадзу Хяккі Цуредзюре Букуро (画図百鬼徒然袋), намальоване Торіямою Секіеном (鳥山石燕)

Хоча вони зазвичай вважаються містичними або легендарними істотами, більшість цукумоґамі с ім'ям є витворами, створеними за часів періоду Едо. Найпопулярніший художник Торіяма Секіен, але й багато інших додали своїх власних створінь до списку цукумоґамі. Народні описи цукумоґамі рідкі, але все ж таки існують у декількох казках (наприклад, Бакемоно-дера).

Типи цукумоґамі[ред.ред. код]

Найвідоміші:

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]